تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
4

✍️ روزگار ناچاری

  • کد خبر : 26211
  • ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
✍️ روزگار ناچاری

بر اساس آمار شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، میزان مصرف انرژی در ایران ۶ برابر استاندارد جهانی است . این آمار همچنین می گوید: که مجموعا در ایران روزانه ۲۵۰ میلیون لیتر انرژی مصرف می شود که می توان با استاندارد سازی ناوگان خودرویی کشور و … این میزان را به نصف کاهش […]

بر اساس آمار شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، میزان مصرف انرژی در ایران ۶ برابر استاندارد جهانی است .
این آمار همچنین می گوید: که مجموعا در ایران روزانه ۲۵۰ میلیون لیتر انرژی مصرف می شود که می توان با استاندارد سازی ناوگان خودرویی کشور و … این میزان را به نصف کاهش داد .
بنابراین اکنون پرسش اساسی این است که پس چرا چنین استاندارد سازی صورت نمی گیرد تا ضمن کاهش هزینه های مردم و کشور از محیط زیست و منابع طبیعی کشور نیز حراست شود ؟!
باید توجه داشت که بالا بودن میزان مصرف انرژی در ایران به دلیل افراط گرایی یا اسراف در مصرف نیست بلکه دلایل چنین وضعیتی را باید در فرسودگی و عقب ماندگی تکنولوژی مورد استفاده در صنعت خودرو و دیگر صنایع کشور جستجو کرد .
بنابراین روزی که مسئولان کشور به این نتیجه برسند که استفاده از محصولات غیر استاندارد صنایع مورد حمایت آنان سرنوشت ناگزیر مردمان این سرزمین نیست ، آن روز ایرانیان نیز همچون مردم دیگر نقاط جهان هزینه ناکارامدی مسئولان اقتصادی خود را نخواهند پرداخت .

🔸 khazardaily.ir
🔻 @KhazarDaily
♦️خزر را در اینستاگرام هم دنبال کنید👇
instagram.com/khazardaily

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=26211
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای ✍️ روزگار ناچاری بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.