تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
17

◻بیانیه خانه مطبوعات گیلان برای مقابله با بحران کرونا

  • کد خبر : 25846
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
◻بیانیه خانه مطبوعات گیلان برای مقابله با بحران کرونا

امنیت اجتماعی را جدی بگیریم و در خانه بمانیم! درپی شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان و خصوصا همه گیری آن در کشورمان که با تبعات جانی زیادی نیز همراه بوده و هست، جا دارد تلاش ها وتمهیدات بیشتری از سوی همه مردم عزیز کشورمان لحاظ شود و با توجه به اهمیت سلامت اجتماعی و […]

امنیت اجتماعی را جدی بگیریم و در خانه بمانیم!

درپی شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان و خصوصا همه گیری آن در کشورمان که با تبعات جانی زیادی نیز همراه بوده و هست، جا دارد تلاش ها وتمهیدات بیشتری از سوی همه مردم عزیز کشورمان لحاظ شود و با توجه به اهمیت سلامت اجتماعی و فردی که یکی از عوامل موثر در افزایش امنیت اجتماعی در شرایط بحرانی کنونی و مقابله با ویروس کرونا محسوب می شود؛ همه خود را مسئول بدانیم و از خودمان شروع کنیم و با خانه ماندن در قطع زنجیره انتقال این بیماری مهلک تلاش نماییم.

باتوجه به گسترش جهانی بیماری نوظهور کووید ۱۹ یا همان کرونا ویروس و ضرورت اتخاذ استراتژی صحیح و قاطع در برابر این بیماری،اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا می تواند با تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری و کاهش تماس ها و حذف ترددها و عدم تشکیل اجتماعات غیر ضروری از یک سو موجب کنترل سریع تر بیماری هم از نظر وسعت و شدت اپیدمی شده و از سوی دیگر به حفظ سرمایه های اجتماعی نیز بینجامد.

اعتقاد بر این است با اعمال روش های کنترل بر ترددهای شهری و برون شهری، پیداکردن فعال بیماری ، محافظت از پرسنل و کادر درمانی بیمارستان ها و اتخاذ سیاست های کاهش تماس افراد، نقش موثری در افزایش امنیت اجتماعی و جلوگیری از بروز و شیوع این بیماری در جامعه ایفا نماییم.

برهمین اساس در وهله اول از خبرنگاران و جامعه رسانه ای استان و سپس از همه مردم عزیز گیلان استدعا داریم در طرح جدید دولت در ممنوعیت رفت و آمد های استانی و تردد شهر به شهر، همراهی و همکاری شایان توجه ای از خود نشان دهیم و همانطور که گیلانیان طی سنوات گذشته در همه عرصه ها جزو اولین ها بوده اند در نابودی و ازبین بردن این ویروس کشنده، البته با زحمات و تلاشهای بی دریغ پزشکان ، پرستاران و مجموعه کادر درمانی استان نیز درصدر بایستیم.
در خاتمه ضمن تبریک سال نو امیدواریم با عنایات و توجهات حضرت حق باریتعالی با پیروزی در این آوردگاه مهم و قطع زنجیره انتقال این بیماری کشنده، عید واقعی را با عبور از کرونا جشن بگیریم.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=25846
  • دیدگاه‌ها برای ◻بیانیه خانه مطبوعات گیلان برای مقابله با بحران کرونا بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.