تاریخ : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ 15 صفر 1443 Wednesday, 22 September , 2021
1

۲۵ اسفندماه امسال؛ ریل گذاری راه آهن رشت-قزوین به اتمام می‌رسد

  • کد خبر : 23743
  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷
۲۵ اسفندماه امسال؛ ریل گذاری راه آهن رشت-قزوین به اتمام می‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تا ۲۵ اسفند عملیات زیرسازی و ریل گذاری راه آهن رشت-قزوین به اتمام می‌رسد. به گزارش ایسنا، دکتر خادمی، از اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت خبر داد. وی افزود: با […]

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تا ۲۵ اسفند عملیات زیرسازی و ریل گذاری راه آهن رشت-قزوین به اتمام می‌رسد.
به گزارش ایسنا، دکتر خادمی، از اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت خبر داد.
وی افزود: با توجه به مزایای ترانزیت ریلی و نقش اساسی آن در رشد اقتصادی کشور،یکی از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید توسعه شبکه راه‌آهن است و راه‌آهن قزوین- رشت یکی از مهمترین پروژه‌های ریلی حال حاضر کشور محسوب می‌شود .
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد:عملیات اجرایی پل کیلومتر ۵۵ مهمترین بخش عملیات محور قزوین- رشت است که از روی آزادراه قزوین- رشت و جاده قدیم عبور می‌کند و هم اکنون عملیات ساخت،نصب و تکمیل سه دهانه باقیمانده پل در حال انجام است که شامل یک دهانه صد متری بر روی آزاد راه قزوین- رشت و دو دهانه ۶۵ متری است و تکمیل شدن این پل نقش مهمی در اتمام عملیات اجرایی راه‌آهن قزوین- رشت دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حجم زیادی از عملیات اجرایی به پایان رسیده است تا ۲۵ اسفند عملیات زیرسازی و ریل گذاری به اتمام میرسد،افزود: تکمیل این پروژه از نظر ترانزیت کالا حتی برای کشورهای همسایه از جمله هند استراتژیک محسوب می‌شود و می تواند زمان حمل کالا به روسیه و آذربایجان را تا نصف کاهش دهد که در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی قابل توجهی خواهد شد .
دکتر خادمی در پایان گفت:برای احداث راه‌آهن قزوین-رشت به قیمت روز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و امسال هم ۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شده که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23743
  • دیدگاه‌ها برای ۲۵ اسفندماه امسال؛ ریل گذاری راه آهن رشت-قزوین به اتمام می‌رسد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.