تاریخ : چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021
5

کتاب دیدگاه های مقام معظم رهبری در نیویورک منتشر شد

  • کد خبر : 732
  • ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۴:۳۵
کتاب دیدگاه های مقام معظم رهبری در نیویورک منتشر شد

کتاب «دیدگاه های مقام معظم رهبری» توسط ناشر آمریکایی و به همت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد – نیویورک، چاپ و منتشر شد.   به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، این کتاب توسط ناشر آمریکایی (GLOBAL SCHOLARLY PUBLICATION (GSP به زبان انگلیسی و در یک مجلد ۲۰۴ صفحه ای در […]

کتاب «دیدگاه های مقام معظم رهبری» توسط ناشر آمریکایی و به همت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد – نیویورک، چاپ و منتشر شد.

 

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، این کتاب توسط ناشر آمریکایی (GLOBAL SCHOLARLY PUBLICATION (GSP به زبان انگلیسی و در یک مجلد ۲۰۴ صفحه ای در ژانویه ۲۰۱۵ در نیویورک منتشر شد.

این کتاب نخستین اثر انگلیسی معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری در آمریکا است که با ویراستاری «پرویز مروج» استاد تمام دانشگاه اولد وست بری نیویورک و دارای تالیفات متعدد پیرامون فلسفه اسلام و غرب منتشر شده و در نوع خود اثری جامع در جهت معرفی و تببین اندیشه و تفکر حضرت آیت الله خامنه ای از لابلای نوشته ها، مقالات و سخنرانی های ایشان در طول سالهای متعدد است.

کتاب «معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری» دارای دو بخش است که در بخش نخست دیدگاه های مقام معظم رهبری درمورد مطالبی از جمله توحید، اخلاق و انسان، ماهیت هنر، زنان، اقبال، عدالت و حقوق بشر می پردازد.

بخش دوم کتاب بیشتر معطوف به دیدگاه های جهانی مقام معظم رهبری است و به دغدغه ها و مسایل مرتبط با امور بین الملل و دیدگاه هایی از جمله توحید و نگاه جهانی به آن، تمدن اسلامی، دموکراسی و دین، اسلام و مسیحیت، مالکیت خصوصی در اسلام و سخنرانی در جمع دانشگاهیان و جوانان می پردازد.

بر اساس گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این اثر با هدف معرفی و تبیین نظام فکری و نوع بینش و تفکر رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مخاطبان و اصحاب علم و فرهنگ امریکا طراحی و تدوین شده است.

با توجه به سلطه و انحصار رسانه ای در آمریکا، گستره ایران هراسی در رسانه های این کشور و نیاز به معرفی و تبیین صحیح نگاه تصمیم سازان نظام جمهوری اسلامی به شیوه صحیح و از طریق منابع متقن، ویرایش این کتاب در دستور کار قرار گرفت.

این کتاب مجموعه ای از سخنرانی ها، نوشته، تالیفات و مقالات مقام معظم رهبری در طول سه دهه گذشته است که برای نخستین بار در معرض خواننده آمریکایی قرار می گیرد.

رونمایی از این کتاب، ۲۰ ژانویه سال ۲۰۱۵ با حضور رایزن فرهنگی، ویراستار مجموعه و جمعی از اصحاب علم و فرهنگ در نیویورک برگزار شد.

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۳ نیز اقدام به انتشار مقاله ای درباره فتوای مقام معظم رهبری در باب حرمت سلاح های کشتار جمعی در بازار نشر آمریکا نمود که این مقاله با استقبال گسترده اصحاب علم و فرهنگ و روزنامه نگاران آمریکا مواجه شد.

از این رو ضرورت پرداختن به معرفی دیدگاه های مقام معظم رهبری بیشتر احساس شد که کتاب حاضر ثمره این تلاش علمی است.

 

 

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=732
  • دیدگاه‌ها برای کتاب دیدگاه های مقام معظم رهبری در نیویورک منتشر شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.