تاریخ : دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022
11

وصول ۴۰۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در گیلان

  • کد خبر : 20331
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
وصول ۴۰۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در گیلان

مدیرکل امور مالیاتی گیلان میزان وصول مالیات بر ارزش افزوده گیلان در سال ۹۵ را مبلغ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد:میزان واریزی به حساب دهیاری ها و شهرداری های استان نیز مبلغی حدود ۲۰۳ میلیارد تومان بوده است. جواد انوری در گفت وگو با ایسنا، یکی از درآمدهای پایدار مالیاتی را مالیات بر […]

مدیرکل امور مالیاتی گیلان میزان وصول مالیات بر ارزش افزوده گیلان در سال ۹۵ را مبلغ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد:میزان واریزی به حساب دهیاری ها و شهرداری های استان نیز مبلغی حدود ۲۰۳ میلیارد تومان بوده است.
جواد انوری در گفت وگو با ایسنا، یکی از درآمدهای پایدار مالیاتی را مالیات بر ارزش افزوده دانست و اظهار کرد:نرخ مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر در کشور ما ۹ درصد است که در واقع خود مردم آن را پرداخت می کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه ۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان عوارض ارزش افزوده بخشی از خدمات عمرانی در سطح شهرستان ها و دهیاری ها را تامین می کند،گفت:این نوع مالیات در مصارفی از جمله تجهیز و نوسازی حمل و نقل عمومی،ایجاد فضاهای تفریحی،ترمیم خیابان ها و معابر شهری و… مورد استفاده قرار می گیرد.
وی تصریح کرد:مبالغ واریزی عوارض ارزش افزوده،پیامدهای بسیار اثربخش و سودمندی را در حوزه توسعه زیرساخت ‏های شهری به همراه داشته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان «مالیات سلامت»به پوشش کامل درمان افراد ساکن در روستاها و شهرها و جامعه عشایری،تکمیل و تامین تجهیزات بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی با اولویت بیمارستان‌های مناطق توسعه نیافته،ارتقای سطح بیمه بیماران صعب‌ العلاج و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی به وزارت بهداشت و درمان تخصیص می‌ یابد،متذکر شدایم مبالغ نقش موثری در طرح تحول سلامت ایفا نموده است.
انوری میزان وصول مالیات بر ارزش افزوده گیلان در سال ۹۵ را مبلغ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد:میزان واریزی به حساب دهیاری ها و شهرداری های استان نیز مبلغی حدود ۲۰۳ میلیارد تومان بوده است.همچنین در سال گذشته حدود ۶۹ میلیارد تومان از عوارض مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری رشت واریز گردیده است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=20331
  • دیدگاه‌ها برای وصول ۴۰۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در گیلان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.