تاریخ : دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022
10

وزیر رفاه خبر داد:افزایش پلکانی حقوق‌ بازنشستگان در سال ۹۷

  • کد خبر : 23510
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
وزیر رفاه خبر داد:افزایش پلکانی حقوق‌ بازنشستگان در سال ۹۷

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امسال ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان درنظر گرفتیم گفت: برای سال آینده نیز ۳۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، ولی این افزایش با شیبی در حال وقوع است تا به مرور آن را رفع کنیم. به گزارش ایسنا، علی ربیعی در […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امسال ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان درنظر گرفتیم گفت: برای سال آینده نیز ۳۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، ولی این افزایش با شیبی در حال وقوع است تا به مرور آن را رفع کنیم.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ورزشی استانی بازنشستگان کشوری با بیان اینکه معتقدم اولین و مهمترین موضوع فهم‌ و درک ما از مسائل است گفت: اغلب اوقات مسائل را یا نمی بینیم و یا آن را پنهان کرده و صورت مساله را پاک می کنیم.
وی افزود: اگر امروز از بنده سوال کنید وضع خوب است یا خیر؟ ، می‌گویم خیر؛ اما اگر سوال کنید آیا مسیر را درست می پیمایید و بازنشستگان را درک می کنید؟ پاسخ می دهم بله.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پدر کارگر داشتن و زندگی تلخ را درک کرده‌ام و خودم کارگری کرده‌ام و وضعیت موجود بسیاری خانواده ها را درک می‌کنم گفت: به خانه‌ای رفتم که پدر خانواده معلول بود و برای او یک زن عقب مانده ذهنی گرفته بودند و آنها دو فرزند داشتند. با زنی برخورد داشتم که سن چهره‌ای و سن شناسنامه‌ای اش ۲۰ سال با هم تفاوت داشت و همسری معتاد داشت که از راه دور به تهران برای کار می آمد. ما در برابر همه این ها مسوول هستیم و مسائل زیادی هست که باید با آنها دست و پنجه نرم کنیم.
ربیعی افزود: سیاست رفع فقر مطلق و تکیه بر اشتغال خرد را دنبال کردیم و سال گذشته دریافتی ۳.۲ درصد خانواده هایی که با درآمد کمتر از ۲۰۰ هزار تومان زندگی می کردند را به ۶۰۰ هزار تومان رساندیم که کار بزرگی بود.
وی بر ضرورت توجه به دوره سالمندی و بازنشستگی گفت: سیاست زندگی و بازنشستگی سالم را به جد مدنظر داریم، سالمندی نباید با معلولیت و ناتوانی همراه باشد. باید سفر سالمندی و خانه‌های امید گسترش یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه متاسفانه نگاه اخلاقی به دوره سالمندی رفته رفته در حال تغییر است اظهار کرد: باید کارکرد ارتباطات بین نسلی را حفظ کنیم. استفاده از مشاوران بازنشسته در کمیته های استانی را پیگیر هستیم. عزت نفس و معیشت بازنشستگان بسیار مهم است. حدود ۶۷ درصد بین افزایش مستمری و تورم در سال های قبل فاصله افتاد و قدرت خرید ۶۷ درصد کاهش یافت.
ربیعی ادامه داد:اکنون هم تورم را کنترل کردیم اما به معنای ارزانی نیست و کاهش قدرت خرید هنوز باقی است. در این سال‌ها سعی کردیم نرخ افزایش مستمری را بالاتر از تورم بگیریم، ولی بنیان های اقتصادی و مالی اجازه نمی‌دهد یکباره ۶۰ درصد حقوق ها را بالا ببریم.
وی با بیان اینکه امسال۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش پلکانی حقوق درنظر گرفتیم گفت: برای سال آینده نیز ۳۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. اما این افزایش با شیبی در حال وقوع است تا به مرور آن را رفع کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: طبق تصویب مجلس قرار شد ۵۰هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به صندوق های بازنشستگی در سال آتی پرداخت شود که خبر خوبی برای خانواده بازنشستگان است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23510
  • دیدگاه‌ها برای وزیر رفاه خبر داد:افزایش پلکانی حقوق‌ بازنشستگان در سال ۹۷ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.