تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022
7

واکنش فعالان سیاسی گیلان نسبت به توهین به رییس جمهوری

  • کد خبر : 20020
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰:۰۰
واکنش فعالان سیاسی گیلان  نسبت به توهین به رییس جمهوری

خزر- در پی اهانت عده ای معدود نسبت به رییس جمهور منتخب مردم در راهپیمایی روز قدس بسیاری از فعالان سیاسی و اصلاح طلب استان گیلان با محکوم کردن این عمل نسبت به آن واکنش نشان دادند. در اینجا اظهار نظر بعضی از شخصیت های سیاسی استان در پی می آید: نوبخت: بی احترامی به […]

خزر- در پی اهانت عده ای معدود نسبت به رییس جمهور منتخب مردم در راهپیمایی روز قدس بسیاری از فعالان سیاسی و اصلاح طلب استان گیلان با محکوم کردن این عمل نسبت به آن واکنش نشان دادند.
در اینجا اظهار نظر بعضی از شخصیت های سیاسی استان در پی می آید:
نوبخت: بی احترامی به رییس جمهور اهانت به جمهوریت نظام است
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در خصوص حاشیه‌های بوجود آمده در راهپیمایی روز قدس گفت: بی احترامی به رییس جمهور اهانت به جمهوریت نظام است.
او افزود: آنچه در حاشیه راهپیمایی بزرگ مردم فهیم و متدین تهران در روز قدس توسط عده معدودی به طور سازمان یافته نسبت به رییس جهموری صورت گرفت که در ماه گذشته با اکثریت قاطع مردم تهران مورد اعتماد قرار گرفت از نظر سیاسی خطای بزرگ و ازن ظر حقوقی جرم اشکار بود که برای جلوگیری از تکرار و پیامد های آن ارکان مسئول در نظام باید اقدام کنند.
سخنگوی دولت تاکید کرد: اگر حاکمیت قانون مخدوش شود دستاوردهای نظام در شرایط نامناسب منطقه دچار مخاطره خواهد شد رخدادی که تشنج آفرینان مسئول آن خواهند بود.
حسنی نماینده رشت :
هتاکی به رییس جمهور هتاکی به شعور ملت است
محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در صفحه توتیتر خود آورده است که هتاکی به رییس جمهور ۲۴ میلیونی، هتاکی به شعور ملتی است که هنوز دولت منتخبش تشکیل نشده است.
نماینده رشت :
عده ای نادان خوراک تبلیغاتی برای صهیونیست ها درست کردند
مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نوشت :
«آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس بود روز انزجار از ظلم و متجاوز، روزی که همه یکدل و یک صدا به خیابان امده بودند تا با عمل به وصایای امام راحل (ره) و توصیه های مقام معظم رهبری با هر سلیقه و جناحی، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر بدهند چون دشمن دشمن است و وقتی پایش به کشوری باز بشود چپ و راست نمی شناسد.اما متاسفانه امروز که رسانه‌های دنیا می بایست فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را پوشش می دادند عده ای نادان خوراک تبلیغاتی برای صهیونیست ها درست کردند تا آنها این اجتماع عظیم را بطور دیگری بتوانند ترسیم کنند و اصلا آن را وارونه جلوه دهند! انگار هدف اسرائیل نبوده است ! واقعا این عده قلیل که این حماسه بزرگ را به حاشیه بردند و دل شهدا و امام شهدا را خون کردند و بر علیه رئیس جمهور و معاون اولش و نائب رئیس مجلس و تعدادی از نماینده های مجلس شعار دادند اینها در زمین اسرائیل و برای صهیونیست بازی نکردند؟ نمی بایست عده ای قلیل و کوچک این راهپیمایی بزرگ را به حاشیه برده و سطح آن را به یک نزاع داخلی تقلیل دهند و انسجام و وحدت ملی را خدشه دار نمایند بخدا قسم اعمال این عده (هر کسی‌که می خواهند باشند) عین خیانت به کشور و شهداست و هیچوقت از حیث این خیانت ها پاسخ خون شهدا را نمی توانند بدهند ! و قطعا هر آن کس که دلش برای این انقلاب و نظام و شهدا می سوزد می بایست اعمال این نابخردان را محکوم کند و از آن تبری بجوید ! واقعا امروز که می بایست لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی می افتد با این رفتارهای ناپسند قند در دل صهیونیست ها آب شد و حال باید دید چه جشن و پایکوبی خواهند گرفت !
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار»
رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان:
مخالفان بدانند که مردم ایران با تمام توان از رای خود پاسداری خواهند کرد
در پی اهانت عده ای محدود در راهپیمایی روز قدس نسبت به رییس جمهوری و واکنشهای افراد،چهره ها و گروههای سیاسی کشور نسبت به این امر، سید احمد حسینی رییس ستاد دکتر حسن روحانی در گیلان با ارسال بیانیه ای حوادث روز گذشته و اهانت به ریاست جمهوری منتخب ملت را محکوم کرد.
متن کامل بیانیه سید احمد حسینی به شرح ذیل است:
به نام خدا
عده معدودی که دیروز در جریان راهپیمایی روز قدس به رئیس جمهور منتخب و محبوب ایران اهانت کردند خود و امران به انها، در این سودای خام هستند که با این رفتارهای خشن،افراطی و غیر اخلاقی روحانی را مرعوب کرده،از عهدی که با ملت بزرگ و وفادار و خردمند ایران بسته منصرف کنند.حال انکه انها باید روحانی را بیش از هر کس دیگر شناخته باشند که او مردیست مصمم و استوار،او که از مردم ایران خواست راه نیمه رفته را برنگردند،اینک با این کج رفتاری ها و خام اندیشی های تعداد کمی از اردوگاه شکست خوردگان،خود هرگز از نیمه راه باز نخواهد گشت.
مخالفان بی منطق باید بدانند که مردم ایران با تمام توان از رای ۲۹ اردیبهشت خود پاسداری خواهند کرد و به این دسته های اعزامی خودسر اجازه نخواهند داد تا با توسل به رفتار های نابخردانه و غیر قانونی رئیس جمهور را هر روز با یک بحران روبرو کنند.
گرچه متاسفانه چنین به نظر می اید که این جماعت ستیزه جوو خشونت طلب همچنان برانند که طعم شیرین پیروزی انتخابات اردیبهشت را که به تعبیر مقام معظم رهبری برنده اصلی ان خود ملت بود، به کام ایرانیان تلخ کنند ،اما روحانی به یاری خداوند بزرگ و همت سترگ ازاد مردان و ازاد زنان و جوانان خردمند و پرشور ایران ،و با تدبیر و تلاش گسترده خود وتیم انشاءلله کارامدش در دولت، راه پیروزی نهایی ملت را هموار خواهد کرد و در سال ۱۴۰۰ ایرانی با اقتصادی شکوفا همراه با کاهش بیکاری،افزایش رفاه واسایش و ارامش عمومی و گسترش دوستی با تمام ملل و کشورهای دنیا برای مردمان این سرزمین ،و ثبات و پایداری برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان خواهد اورد.
در پایان ارزو می کنیم این افراد و امران و حامیان انان به جای شبیه سازی های پوچ و ناروا،به رای مردم تمکین کرده ،و با درک درست از خواسته ها و مطالبات ملت راهی به دل انان باز کنند.
حکومیت مجمع نیروهای خط امام استان گیلان از توهین افراطیون به رئیس جمهورمحبوب؛
از مسئولین قضایی انتظار می رود از شانیت جایگاه ریاست جمهوری دفاع نموده و خاطیان را مجازات نمایند
هرمز ربانی: هدف توهین کنندگان به رییس جمهور تیشه زدن به ریشه دموکراسی است
هدف انها که امروز به رئیس جمهور منتخب حمله ور شدند تیشه زدن به ریشه دموکراسی خواهی ملت ایران است.
مهندس هرمز ربانی با بیان مطلب فوق افزود: سکوت درمقابل این دست درازی سازماندهی شده میتواند دستاورد مبارزات ملت مارا درطول بیش ازیک قرن برباددهد.
رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گیلان همچنین گفت : هرکس به هرشکل ممکن میبایست نارضایتی خودرا نسبت به این توهین انعکاس دهد.
وی افزود: بی تفاوتی دراین برهه حساس خیانت به ایندگان و نادیده انگاشتن زحمات گذشتگان است.
مجمع نیروهای خط امام استان گیلان خواستار مجازات عاملین توهین به رئیس جمهور منتخب شد
پیام مجمع نیروهای خط امام(ره) استان گیلان به شرح زیر است :
ضمن تشکر از حضور مردم قدرشناس و روزه دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس،
اقدام زشت عده ای قلیل که با برنامه ریزی قبلی،اقدام به توهین و هتاکی به رئیس جمهور محترم و مظلوم و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نمودند را محکوم می نماید.
افراطیون که در هفته های اخیر خصوصا بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری به کار شکنی وتوهین علیه دولت منتخب مردم وشخص رئیس جمهور پرداخته اند باید بدانند ،این بی اخلاقی ها، تنگ نظری ها و عقده گشایی ها هیچ خللی در پشتیبانی بیشتر مردم در حمایت از دکتر روحانی و دولت ایشان ایجاد نمی کند.
افراطیون دلواپس وآمرین وعاملین آنان که بارها با این روشهای افراطی نظیر حمله به سفارت انگلیس و عربستان عواقب چنین برخوردهایی را با لطمه به منافع ملی به عینه مشاهده نموده اند ،باید بداننددر شرایط ویژه منطقه چنین برخوردهای سخیف و نخ نمایی جزء ضربه زدن به کلیات ارکان نظام جمهوری اسلامی چیزی نصیب آنان نخواهد کرد.
مجمع نیروهای خط امام استان گیلان ضمن محکوم نمودن چنین حرکاتی از همه فعالان سیاسی باهرنگرشی می خواهد که با محکوم نمودن چنین اقداماتی باعث شوند که چنین شیوه هایی در کشور منسوخ گردد.
همچنین با توجه به بیانات مقام رهبری که مخالفت خود را با چنین اقداماتی صریحا بیان نموده اند، از مسئولین قضایی انتظار می رود از شانیت جایگاه ریاست جمهوری( که هنوز یک ماه از اعلام حمایت ۲۴میلیونی و پرشور مردم از ایشان نگذشته) دفاع نموده و اقدام به مجازات خاطیان نمایند.
یوسف گلشن مدیر روابط عمومی استانداری گیلان:
اهانت کنندگان روز قدس نفوذی دشمن هستند
امروز هم که چند قانون شکن با شعارهای به ظاهر ضد استکباری به جمهوریت نظام و رییس جمهوری که در انتخابات‌ حماسی برگزیده شد اهانت کردند ابزار نفوذ دشمن شدند
زمانیکه نفوذی های دشمن و کینه توزان اندیشه مردم سالاری دینی به خانه ملت و حرم امام خمینی (ره) به عنوان فقیهی که انتخابات را در ارکان حکومت اسلامی وارد کرد حمله کردند موجبات خوشحالی حکومتهای متخاصم و بیشتر از همه اسرائیل به عنوان پایگاه اصلی پشتیبانی استکبار فراهم شد که همواره قصد ضربه زدن‌ به این آب و خاک را دارد.
امروز هم که چند قانون شکن با شعارهای به ظاهر ضد استکباری به جمهوریت نظام و رییس جمهوری که در انتخابات‌ حماسی برگزیده شد اهانت کردند ابزار نفوذ دشمن شدند. چون‌ آنان هم موجب خوشحالی رژیمی شدند که قرار بود تمام فریادهای وحدت آفرین علیه او باشد.
ابن‌ ملجم‌مرادی هم که در ماه مبارک‌ رمضان با نیت خدمت‌ به اسلام؛ علی (ع) که حکمرانی خود را به رغم داشتن مشروعیت الهی‌ با آرای‌ مردم پیوند زد ترور و شهید کرد بیشتر از همه موجب خوشحالی معاویه به عنوان دشمن شماره یک‌ اسلام شد.
در همه این سالها؛ جامعه اسلامی بیشتر از همه از داخلی هایی ضربه خورد که سطحی نگرند، شعارهای فریبنده می دهند و همیشه میخواهند کارهایشان را بدون تدبیر و عقلانیت و با هیاهو و خودسری پیش ببرند و از امام‌ زمانشان جلوتر حرکت کنند.
به نظرم خطر ضربه‌ از این نفوذی ها به مراتب بیشتر از غرب زده هایی است که ماهیت خطرناکشان کاملا مشخص است.
متاسفانه در میان موج محکومیتها از سوی شخصیتها و رسانه ها با گرایشهای مختلف؛ رسانه ای خاص هم به دنبال تطهیر نفوذی هاست. دولت یازدهم نقدپذیر است اما از نقد تا اهانت فاصله بسیار است و این ره که اینان‌ میروند ره به ناکجا آباد است.
باید هوشیار بود تا این حرکت موجب تفرقه و انشقاق نشود که خواست دشمنان ملت است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=20020
  • دیدگاه‌ها برای واکنش فعالان سیاسی گیلان نسبت به توهین به رییس جمهوری بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.