تاریخ : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022
8

هشدار می دهم آقای شهردار !/ مسعودمجاوری

  • کد خبر : 23933
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۶
هشدار می دهم آقای شهردار !/  مسعودمجاوری

  ای فعله تو هم داخل آدم شدی امروز / بیچاره چرا میرزاقشمشم شدی امروز/درمجلس اعیان بخدا راه نداری/ زیرا که زروسیم به همراه نداری می بینید؟مصیبتهای صدسال اخیر جامعه مارا؟ انگار که از صدسال پیش تا به امروز فقط درجا زدیم! این دوبیت بخشی از شعر《فعله》اثر نسیم شمال است که انگار همین دیروز و […]

 

ای فعله تو هم داخل آدم شدی امروز / بیچاره چرا میرزاقشمشم شدی امروز/درمجلس اعیان بخدا راه نداری/ زیرا که زروسیم به همراه نداری
می بینید؟مصیبتهای صدسال اخیر جامعه مارا؟ انگار که از صدسال پیش تا به امروز فقط درجا زدیم! این دوبیت بخشی از شعر《فعله》اثر نسیم شمال است که انگار همین دیروز و برای امروز من و شما،سروده شده.
اهل قدرت داخل آدم حسابمان نمی کنند و میگویندگذرنامه(سیم وزر)نداری ما فقط وقتی به حساب می آییم که کاتب دربار باشیم و ندیم و ثناگو، حرف حق بزنی یا نقد ارباب قدرت کنی می شوی موجود ناسازگار که《سیستم پذیر》نیست.
نمیدانم این زبان لامروت را چطور باید چفت ومیخ کنیم تاروزگار بهتر بگذرد، حالا گله و وصف دعوای من و زبانم بماند برای بعد؛
جانم برایتان بگوید که خیلی با خودم کلنجار رفتم تا چیزی ننویسم اما تاب و تحمل هم اندازه ای دارد حتی برای زن مطلقه؛ایام عده قرار داده اندتا درفرصت سه ماه وده روزه بهتر بیاندیشد.
به باور این قلم باید قاعده ایام عده را در مناسبات فردی و اجتماعی هم جاری کرد،چه ایرادی دارد از فلان وزیرو وکیل پس از صد روز گزارش عملکرد بخواهیم؟
حالا ما زورمان به وزیرو وکیل نمی رسد فلان عضو پارلمان شهری را که در خیابانهای شهرمان می بینیم،یاشهردار شهر جانمان رشت را که به لطف رسانه ها دمادم زیارت می کنیم اشکالی دارد ازاو بپرسیم ودراین مغتنم جا(فضای مجازی)بخشی از آنچه دل تنگ مان می خواهد بگوییم؟
جناب آقای مسعودنصرتی شهردارشهرباران های نقره ای؛شما دیگه چرا؟ما زیاران چشم یاری داشتیم…..

چی شد که اینجوری شد؟

آقای نصرتی؛دراولین کنفرانس خبری خودتان اعلام کردید که شهر رشت را با۷۳۰میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتید(عقلا و مطلعین شهر می گویند این رقم بیش ازاینهاست شما مراعات کردید واینقدرش را اعلام نمودید)برادر عزیز؛این عدد عجیب و غریب که از آسمان به زمین نازل نشده است این بدهکاری بابت عملکرد مدیران ستادی ایجاد شده و جنابعالی پس از انتصابتان مشغول رفت و روب عملکرد حضرات شدیدتاآنجا که به دفعات اعلام فرمودید حقوق پرسنل را به روز رسانی کردیم و یااگر این بدهکاریها نبود می شدفلان تعداد پارک یا بزرگراه در این شهر احداث کرد.حالا که ریش و قیچی افتاده دست شما،حالا که میز و امضای این شهر را بنام شما سند زده اند حالا که همه باید بشما گزارش بدهند من از شما بعنوان 《یکی》از فعالان رکن چهارم دموکراسی گزارش می خواهم تا بدانم چه شد که اینجوری شد؟
این۷۳۰میلیارد تومان دقیقا کجاها خرج شد؟محصول این بدهکاری کدام خیابان ،جدول کشی،ابنیه،جشنواره فرهنگی،پل ویا… شده است؟

شما حق نداری
آقای شهردار؛شما حق نداری شما اجازه نداری شما 《نباید》در برابر سوء مدیریت در مجموعه شهرداری سکوت و مماشات کنی شما《باید》به مردم این شهر گزارش بدهی که پول عوارض شان کجاها وتوسط چه کسانی خرج شده و محصول این هزینه کرد چیست؟
آقای نصرتی به چه حقی مدیرانی که مسبب این وضعیت شده اند را به کار می گماری؟مگر قحط الرجال است آقا؟از آن شخصی که برای خودش تقاضای خانه می کند تا کسی که خودش را کارمند نمونه می کند تا مجموعه ای که برای این شهر بدهکاری ۷۳۰میلیارد تومانی بجا می گذارد و انگار نه انگار که خبط و خطا کرده اندراست راست دراین شهر می گردند وبه ریش خلایق می خندندو دریغ از دوخط مرقومه توسط جنابعالی که به نهادهای نظارتی بنویسیدو بخواهید که فقط《بررسی》کنند پیگیری پیشکش!
تابحال اگر ما سکوت کردیم ،می خواستیم که شما در آرامش به تمشیت امور بپردازی و شاید با چینش سیستمی-عرض کردم شاید-از همین مدیران نخبه بهره ببری و کارها را دراین شهر به قاعده کنی،یک نمونه از شاهکارهای مدیریت فرهنگی زیرمجموعه تان را خودتان درایام عیدشاهد بودیدکه چطور با گونی مال کردن مرکز شهر ؛برای شهر اولین ها حیثیت خریدند.اگر توش و توانش را نداریکه درمسیر صواب حرکت کنی،صواب این است که مانندشهردارتهران استعفا بدهی و به ولایت خودت برگردی.ما با کسی عهد اخوت نبستیم.
“هشدار می دهم آقای شهردار”
من اهل تعارف و تملق نبوده ونیستم رک و راست به شما هشدار می دهم ومی خواهم که رویه مدیریت تان را عوض کنید.از فشارهای وارده نترسیداگر صادقانه مسائل را با مردم شهر درمیان بگذارید شک نکنید که رشتوندان پشتیبان شما خواهند بود و کسی نمی تواند به اعتبار حمایت مردمی میز کارتان را از شما بگیرد
خدایش بیامرزد همشهری شما《علی اکبرخان دهخدا》را که می گفت:
بعدازین برسرماها چه بلاها برسد-چه بلاها که ازین خلق به ماها برسد
به گوش ماوتوفردا چه صداها برسد-کاراین ملک ازینجا به کجاها برسد(بخشی از شعر مش اسمال دهخدا)
اشتباه نکنید آقای نصرتی،من ازشما نمیخواهم که قهرمان باشید بلکه می خواهم به وظیفه تان درست عمل کنید.تا به اینجایش را می گذاریم به پای ماه عسل مدیریتی،شما ازین به بعدش خوب باش و جای سره و ناسره را عوض نکن.همین.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23933
  • دیدگاه‌ها برای هشدار می دهم آقای شهردار !/ مسعودمجاوری بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.