تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ 23 جماد ثاني 1443 Wednesday, 26 January , 2022
4

هادی حق شناس و کیوان محمدی مهمترین گزینه های بومی استانداری گیلان

  • کد خبر : 21443
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
هادی حق شناس و کیوان محمدی  مهمترین گزینه های بومی استانداری گیلان

خزر- هادی حق شناس و کیوان محمدی از مهمترین گزینه های بومی تصدی پست استانداری گیلان هستند که بیش از سایر نامزدهای این پست مورد حمایت احزاب و فعالان سیاسی بوده و طرفداران هرکدام از این گزینه ها برای به کرسی نشاندن آنها وارد کارزار سیاسی نیز شده اند. در ابتدا شورای احزاب اصلاح طلب […]

خزر- هادی حق شناس و کیوان محمدی از مهمترین گزینه های بومی تصدی پست استانداری گیلان هستند که بیش از سایر نامزدهای این پست مورد حمایت احزاب و فعالان سیاسی بوده و طرفداران هرکدام از این گزینه ها برای به کرسی نشاندن آنها وارد کارزار سیاسی نیز شده اند.
در ابتدا شورای احزاب اصلاح طلب گیلان بیانیه ای صادر و طی آن چهار گزینه خود را معرفی کرد اما دیری نپایید که بر رسمی بودن این بیانیه تردیدی جدی وارد شد زیرا عده ای معتقدند که مصوبات شورای احزاب اصلاح طلب که متشکل از ۲۴ حزب می باشند تنها در صورتی رسمیت می یابد که حداقل با حضور ۱۶ حزب انجام شود. در حالیکه حاضرین جلسه ای که این بیانیه متعاقب آن صادر گردید کمتر از این تعداد بوده است. و این در حالیست که بزرگترین مرجع اصلاح طلبان در گیلان یعنی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در این مدت جلسه ای تشکیل نداده و در غیاب آنان بود که سایر احزاب و گروه ها اقدام به تصمیم گیری و صدور بیانیه کردند!
از سوی دیگر پس از آن که برخی رسانه ها از قول حسنی، کوچکی نژاد، جمالی، افتخاری، نیکفر، داداشی و قربانی نمایندگان مردم گیلان در مجلس ادعا کردند که دنیا مالی، هادی حق شناس و عبدالغفار شجاع گزینه های مجمع نمایندگان گیلان هستند نمایندگان آستارا و آستانه این خبر را تکذیب کرده و اعلام نمودند مجمع نمایندگان گیلان برای گزینه استانداری هنوز به اجماع نرسیده است و این تکذیبیه موجب گردید که در محافل رسانه ای گمانه هایی مطرح شود که یکی از نمایندگان گیلان در مجلس از گزینه های استانداری بوده و به همین علت است که مجمع نمایندگان گیلان سکوت کرده است.
آنگاه اسم لاهوتی نماینده مردم لنگرود برای تصدی پست استانداری گیلان مطرح گردید که البته خیلی زود نیز تکذیب شد.
پس از آن احزاب دیگر نیز وارد این مجادله گردیده و حزب ندای ایرانیان اعلام کرد که از سید احمد حسینی، کیوان محمدی، مصطفی سالاری و عبدالغفار شجاع حمایت خواهد کرد اما این حزب نگفت که چرا یک گزینه غیر بومی به ناگهان سر از لیست آنان درآورده است!
مجمع مشورتی توسعه مرکز گیلان نیز با صدور بیانیه ای از کیوان محمدی و عبدالغفار شجاع به عنوان گزینه های پیشنهادی خود نام برد.
از سوی دیگر درحالیکه بسیاری از رسانه ها اعلام کرده بودند کیوان محمدی سرلیست فراکسیون احزاب اصلاح طلب شامل ۱۰ حزب اصلاح طلب و حامی دولت است، یکی از نزدیکان این فراکسیون به روزنامه خزر گفت که محمدی تنها یکی از گزینه های این فراکسیون بوده و این فراکسیون هیچ سرلیستی ندارد.
حمله کوچکی نژاد به نوبخت از دیگر مسایلی بود که طی هفته گذشته در راس اخبار رسانه های گیلان قرار گرفت او مخالف اعمال نظر نوبخت در تعیین استاندار گیلان بود.
جعفرزاده دیگر نماینده رشت نیز با حمایت از هادی حق شناس در صف حامیان وی قرار گرفت و این همزمان با حمایت اسحاق راستی قائم مقام شورای اصلاح طلبان گیلان از حق شناس بود.
چهارشنبه هفته جاری استاندار گیلان از بین سه گزینه هادی حق شناس، کیوان محمدی و مصطفی سالاری از طرف هیات دولت معرفی خواهد شد، تا آن روز زمان زیادی نمانده تا متوجه شویم آیا دولت به یکی از مهمترین مطالبات مردم که بومی بودن استاندار است توجه می کند یا نه؟!

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=21443
  • دیدگاه‌ها برای هادی حق شناس و کیوان محمدی مهمترین گزینه های بومی استانداری گیلان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.