تاریخ : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰ 18 ذو الحجة 1442 Tuesday, 27 July , 2021
4

نامه  استاندار به  معاون رییس جمهور

  • کد خبر : 329
  • ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰:۱۲
نامه  استاندار به  معاون رییس جمهور

خزر- استاندار گیلان در نامه های جداگانه به معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر جهاد کشاورزی خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات بهزراعی باغات چای شد. دکتر نجفی در نامه به دکتر نوبخت و مهندس حجتی با بیان اینکه پیش بینی ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور ساماندهی، تولید فرآوری، […]

خزر- استاندار گیلان در نامه های جداگانه به معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر جهاد کشاورزی خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات بهزراعی باغات چای شد.

دکتر نجفی در نامه به دکتر نوبخت و مهندس حجتی با بیان اینکه پیش بینی ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور ساماندهی، تولید فرآوری، تجارت و استاندارد سازی محصول چای در لایحه ی بودجه ی امسال برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته بارقه ی امید در دل چایکاران گیلان و مازندران ایجاد کرد نوشته است : این امر به رغم وقوع خشکسالی شدید در باغات چای استان باعث شد تا جای تولیدی از کیفیت بهتری نسبت به سالهای گذشته برخوردار شود. اما به رغم پیگیری های استانداری، مجمع نمایندگان و سازمان چای تاکنون درآمد ناشی از واردات چای خارجی در قانون بودجه ی سالجاری به منظور بهزراعی باغات حاصل نشده است.

استاندار با اشاره به اینکه بهترین زمان انجام عملیات بهزراعی باغات چای از آذر ماه تا اواخر بهمن هر سال انجام می پذیرد نوشته است : ابلاغ این اعتبارات موجب افزایش امید کشاورزان و بهبود کیفیت محصول چای خواهد شد.

گفتنی است امسال ۶۵هزارتن برگ سبزچای به ارزش۹۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری وهمه این مطالبات پرداخت شد.

۶۰هزارخانوارچایکارشمال کشور در۳مرحله بهاره،تابستانه وپائیزه برگ سبزچای برداشت می کنند.

۹۰ درصد چای ایران درگیلان تولید می شود.

 

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=329
  • دیدگاه‌ها برای نامه  استاندار به  معاون رییس جمهور بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.