تاریخ : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022
7

نائب رئیس اتاق اصناف کشور: حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش دستبافت

  • کد خبر : 22732
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
نائب رئیس اتاق اصناف کشور: حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش دستبافت

طراحان فرش باید سوسن چهل‌چراغ را در طراحی خود بگنجاند خزر- نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور به حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش دستبافت اشاره کرد و گفت: طراحان فرش باید سوسن چهل را در طراحی خود بگنجاند. جلال‌الدین محمد شکریه در دومین همایش فرش دستبافت استان گیلان نگاه فرهنگی و اقتصادی به […]

طراحان فرش باید سوسن چهل‌چراغ را در طراحی خود بگنجاند
خزر- نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور به حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش دستبافت اشاره کرد و گفت: طراحان فرش باید سوسن چهل را در طراحی خود بگنجاند.
جلال‌الدین محمد شکریه در دومین همایش فرش دستبافت استان گیلان نگاه فرهنگی و اقتصادی به فرش دستبافت را بسیار حائز اهمیت توصیف و اظهار کرد: باید با رویکرد فرهنگی و اقتصادی تشکیل اتحادیه فرش دست‌بافت استان گیلان را راه‌اندازی کنیم.
وی با اعلام اینکه ۵۸ کارگاه فعال با بیش از ۱۳ هزار نفر فعال در حوزه فرش داریم ، افزود: باید فعالیت واقعی فرش‌بافان استان افزایش پیدا کند و ما نیز دست نیاز به‌سوی فرش‌بافان دراز می‌کنیم.
نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون در اعتلای فرش دست‌بافت گفت: فرش دستبافت ایرانی و گیلانی که درگذشته ارزآوری داشته متأسفانه بازارش را در اختیار چین و سایر کشورها داده است.
رئیس اتاق اصناف گیلان با تاکید بر اینکه همه ۱۳ هزار و ۳۹۶ نفر فعال فرش باید بیمه شوند، خاطرنشان کرد: باید نقاط آسیب در همایش فرش دستبافت با هر اختلاف‌سلیقه شناسایی شود و سپس در جهت رفع معایب آن اقدام شود.
عضو شورای اسلامی شهر رشت به‌ضرورت ارتقای علمی فعالان فرش تاکید کرد و گفت: یک قالی‌باف تحصیل‌کرده در حوزه فرش خیلی بهتر از قالی‌باف دیپلمه می‌تواند در اعتلای فرش استان مؤثر باشد و لازم است همه در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.
شکریه با اشاره به نیاز و حمایت مالی فرش‌بافان افزود: فرش نیاز به حمایت مالی بانک‌های با درصد پایین بهره و سود است تا بتواند روی پای خود بایستد.
نائب رئیس اتاق اصناف کشور با تاکید بر اینکه نباید صرفاً با پشت‌میزنشینی جایگاه فرش را رونق بخشید، گفت: مرکز ملی فرش باید کت را کنده و باقدرت بیشتری به میدان فرش ورود کند.
رئیس اتاق اصناف گیلان بابیان اینکه سوسن چهل‌چراغ تنها در دونقطه از جهان می‌روید که یکی از رویشگاه‌های آن رودبار است و می‌تواند نمادی از گیلان باشد، تصریح کرد: طراحان فرش باید سوسن چهل را در طراحی خود بگنجاند و در نمادسازی برای گیلان تلاش کنند.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از بافت فرش در گیلان و معرفی آن با نمادهای استان‌هایی نظیر اصفهان، قم و یا کرمان در بازار خاطرنشان کرد: ما باید خودمان طراح، بافنده و تولید نخ داشته باشیم تا بتوانیم در راستای رونق فرش گیلان حرفی برای گفتن داشته باشیم.
شکریه هم‌چنین به حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش اشاره کرد و گفت: تمام تشکیلات اتاق اصناف و بنگاه‌های دولتی و صنفی گیلان در اختیار فرش‌بافان هست و می‌توانند از این فضا استفاده کنند.
معافی، مدیر امور شعب بانک ملی نیز در ادامه این همایش از حمایت بانک ملی از فرش‌بافان اشاره داشت و گفت: بانک ملی متعلق به مردم است و درزمانی که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شد در راستای اقتصاد مقاومتی انجام‌وظیفه کرده است.
وی تسهیلات خرد بانک ملی را به جهت انتفاع ندانست و گفت: وظیفه‌ای که بانک ملی در حق مردم ارائه می‌کند در قلمرو وظیفه انسانی و اجتماعی است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=22732
  • دیدگاه‌ها برای نائب رئیس اتاق اصناف کشور: حمایت همه‌جانبه اتاق اصناف از فعالان فرش دستبافت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.