تاریخ : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ 12 ربيع أول 1444 Friday, 7 October , 2022
7

مصرف روزانه ۹۰۰ هزار لیتر بنزین در گیلان

  • کد خبر : 15262
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۴۸
مصرف روزانه ۹۰۰ هزار لیتر بنزین در گیلان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با بیان اینکه مجاری عرضه فرآورده های سوختی فعال در استان را مجموعا ۱۷۷ باب عنوان کرد و ادامه داد:از این جایگاه ها تعداد ۹۶ باب سی ان جی، ۳۵ باب دو منظوره، ۶۱ باب تک منظوره، ۸۱ باب تک منظوره(بنزین و نفتگاز) را با مصرف […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با بیان اینکه مجاری عرضه فرآورده های سوختی فعال در استان را مجموعا ۱۷۷ باب عنوان کرد و ادامه داد:از این جایگاه ها تعداد ۹۶ باب سی ان جی، ۳۵ باب دو منظوره، ۶۱ باب تک منظوره، ۸۱ باب تک منظوره(بنزین و نفتگاز) را با مصرف روزانه ۹۱۲ هزار و ۳۴۸ متر مکعب سی ان جی و ۹۰۰ هزار لیتر بنزین تشکیل می دهد.
به گزارش ایسنا، علی اصغر عباسی  با بیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از سال ۱۳۰۷ در کشور تشکیل شد اظهار کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ۱۵ سال بعد در استان گیلان تشکیل شد و طی این سالها تجارب خوبی در عرصه خدمترسانی به ارمغان آورده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با اشاره به مصرف ۱۰۲ میلیون لیتری مصرف بنزین در استان افزود: در شهریور امسال بالاترین مصرف بنزین موتور را در استان داشتیم که بی شک متاثر از رونق گردشگری استان بخصوص در شهریورماه بوده است.
وی با بیان اینکه در مصرف نفت سفید با کاهش ۶۱ درصدی مواجه هستیم که به دلیل رشد گازرسانی و بهره مندی خانوارها از نعمت گاز در استان است.
عباسی با اشاره به کاهش مصرف نفت سفید در استان گفت: از سال ۹۰ تعداد ۱۹۶ هزارخانوار مصرف کننده نفت سفید داشتیم که این تعداد تا پایان سال ۹۴ به ۱۰۶ هزار خانوار و تا شهریور امسال به ۶۰ هزار خانوار کاهش یافت.
وی بیشترین مصرف نفت گاز غیرنیروگاهی را در بخش حمل و نقل با مصرف ۵۸ درصدی دانست و ادامه داد: مصرف نفت گاز غیرنیروگاهی در بخش کشاورزی ۸ درصد را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۲ شاهد جهش مصرفی نفت گاز نیروگاهی بودیم افزود:خوشبختانه با اقدامات خوب صورت گرفته در سالهای اخیر روند مصرف نفت گاز در نیروگاه به حداقل رسیده است، طی شش ماهه اخیر ۹۶ میلیون لیتر نفت گاز به نیروگاهها داشتیم که معادل مصرف یک ماهه نفت گاز در سالهای گذشته است.
عباسی با اشاره به فعالیت ۹۶ جایگاهCNG در استان، اضافه کرد تعداد جایگاه های CNG استان در ماههای آینده به ۱۰۰ جایگاه می رسد.
وی با بیان اینکه مجاری عرضه فرآورده های سوختی فعال در استان را مجموعا ۱۷۷ باب عنوان کرد و ادامه داد:از این جایگاه ها تعداد ۹۶ باب سی ان جی، ۳۵ باب دو منظوره، ۶۱ باب تک منظوره، ۸۱ باب تک منظوره(بنزین و نفتگاز) را با مصرف روزانه ۹۱۲ هزار و ۳۴۸ متر مکعب سی ان جی و ۹۰۰ هزار لیتر بنزین تشکیل می دهد. وی با بیان اینکه ماهانه ۳۰ میلیون مترمکعب مصرف CNG در استان داریم، اضافه کرد:این میزان از ۲۴۲ میلیون متر مکعب در سال ۹۰ به ۳۵۰ میلیون مترمکعب در سال ۹۴ رسیده است

 

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=15262
  • دیدگاه‌ها برای مصرف روزانه ۹۰۰ هزار لیتر بنزین در گیلان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.