تاریخ : دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022
11

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان کیست؟/رضا حقی

  • کد خبر : 26105
  • ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان کیست؟/رضا حقی

پس از انتصاب استانداران، معمولاً در هر استان معرفی گزینه های مختلف برای تصدی ادارات کل شروع می شود که البته نمایندگان مجلس ، استاندار و سیاسیون جناح حاکم در ان نقشی تعیین کننده دارند. در گیلان و در آغاز دولت اعتدال بیشتر این زحمت بر دوش اقای نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور وقت بود. […]

پس از انتصاب استانداران، معمولاً در هر استان معرفی گزینه های مختلف برای تصدی ادارات کل شروع می شود که البته نمایندگان مجلس ، استاندار و سیاسیون جناح حاکم در ان نقشی تعیین کننده دارند. در گیلان و در آغاز دولت اعتدال بیشتر این زحمت بر دوش اقای نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور وقت بود.
در آن هنگام برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به طور شگفت انگیزی تعداد کاندیداهای تصدی پست مدیرکلی زیاد بود. اگر برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار یا پنج اسم شنیده می‌شد، پست مدیر کلی گیلان بیش از ۵۰ نفر کاندیدا داشت! که طبق شنیده ها ۳۶ نفر، مرحله انجام مصاحبه وزارتخانه را نیز پشت سر گذاشته بودند. گفته می‌شود مدیر کل فعلی به پیشنهاد دکتر نوبخت و هم حزبی‌هایش یعنی حزب اعتدال و توسعه گیلان بر این مسئولیت تکیه زد، و ۸ سال است سکان‌ این اداره کل را به دست دارد.
در این مقال ، فرصت و قصدی برای نقد این دوره نیست ولی اکنون چون ما گیلانی ها وزیر یا معاون رئیس جمهوری نداریم تا به سفارش و نظر وی مدیرکل انتخاب شود، می ماند سیاسیون با نفوذ ، نمایندگان مجلس و شخص استاندار.
سیاسیون که طبق روال معمولاً روی یک نفر به اجماع نمی رسند و نمایندگان مجلس هم اگر توصیه اکید مقام معظم رهبری را آویزه گوش کنند که – نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند – ، می ماند استاندار محترم و بحث تاثیر گذاری بر انتخاب مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان.
آن هم استانداری که هم سابقه نمایندگی مجلس را دارد و هم سابقه وزارت.
آقای استاندار!
اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان تاکنون ۱۱ مدیر کل به خود دیده و جالب اینکه هیچکدام از آنها از شاغلین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نبودند و از ادارات و نهادهای دیگر آمدند یعنی اداره‌ای که داعیه هدایت فرهنگ و ارشاد جامعه را دارد و قاعدتاً باید مدیران کلی تربیت می‌کرد که مسئولیت ادارات و نهادهای دیگر را بر عهده می گرفتند ، تاکنون نتوانسته افراد اداره مطبوع خودش را ارشاد کند !
آقای استاندار !
حال در این دوره که تاثیرگذاری شما در انتخاب مدیرکل بیشتر از دوره‌های قبل است، به این نکته مهم دقت کنید که انتخاب مدیرکل از بدنه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان می تواند راهگشای انباشت تقاضا های فرهنگی هنری باشد شخصی که با بدنه این اداره آشنایی داشته و بتواند با هنرمندان ارتباطی دوسویه و سازنده برقرار کند.
آقای استاندار !
میگویند خردمندی ، دردمندی است . اکنون ،بسیاری از هنرمندان این مرحله را پشت سر گذاشته و به بی دردی رسیده‌اند و بدین لحاظ کمتر صدا و نقدی از انها شنیده می شود هر چند بی دردی خود درد بزرگی است . بی گمان هنر و هنرمندان دیده‌بان جامعه و بیدارگر اجتماع در عرصه‌های مختلف هستند و اکنون در عرصه فرهنگ جامعه دلایل بسیاری برای نگرانی وجود دارد . این نگرانی ها را جدی بگیرید.

🔸 khazardaily.ir
🔻 @KhazarDaily
♦️خزر را در اینستاگرام هم دنبال کنید👇
instagram.com/khazardaily

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=26105
  • نویسنده : رضا حقی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان کیست؟/رضا حقی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.