تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022
3

قیمت برنج گیلان اعلام شد

  • کد خبر : 308
  • ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۰:۲۳
قیمت برنج گیلان اعلام شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: رقم صدری از گرانترین ارقام برنج گیلان است. علیرضا شعبان نژاد در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و به طور میانگین سالانه ۷۵۰ هزار تن برنج سفید تولید می شود، گفت: سال گذشته علیرغم کم آبی شاهد افزایش تولید برنج سفید […]

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: رقم صدری از گرانترین ارقام برنج گیلان است.

علیرضا شعبان نژاد در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و به طور میانگین سالانه ۷۵۰ هزار تن برنج سفید تولید می شود، گفت: سال گذشته علیرغم کم آبی شاهد افزایش تولید برنج سفید تا ۱۰ درصد بودیم.

وی با بیان اینکه همت کشاورزان و عمل به توصیه های مسئولین استان و کارشناسان کشاورزی از مهمترین دلایل افزایش تولید برنج در سال گذشته بود، اضافه کرد: امسال نیز کشاورزان روند خوبی را در پیش گرفته اند و برای شخم زمستانه وارد شالیزارها شدند.

شعبان نژاد ادامه داد: یکی از حمایت های مهمی که در جلوگیری از ضرر کشاورزان امسال انجام شد خرید برنج با قیمت تضمینی بود که موجب شد تا دست کشاورز خالی نماند.

وی تصریح کرد: اغلب برنج گیلان از نوع رقم هاشمی است و قیمت آن ۵ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۶ هزار و ۲۵۰ تومان در بازار به فروش می رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: قیمت برنج از نوع رقم علی کاظمی ۵ هزار و ۶۰۰ تومان است. وی قیمت رقم خزر را ۴ هزار و ۵۵۰ تومان تا ۴ هزار و ۸۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: رقم صدری گرانترین برنج گیلان است و در حال حاضر در بازار هر کیلوگرم ۷ هزار تومان تا ۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می رسد.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=308
  • دیدگاه‌ها برای قیمت برنج گیلان اعلام شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.