تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022
8

قطاری که به مقصد نرسید!

  • کد خبر : 23874
  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰:۴۲
قطاری که به مقصد نرسید!

خزر – کلنگ احداث راه آهن رشت – قزوین در سال ۸۱ به زمین زده شد که البته آغاز عملیات اجرایی آن تا سال ۸۵ به طول انجامید! از همان زمان مسئولان وقت وعده های فراوانی برای تاریخ بهره برداری از این پروژه که آرزوی دیرینه گیلانیان بود، می دادند و هر بار نیز این […]

خزر – کلنگ احداث راه آهن رشت – قزوین در سال ۸۱ به زمین زده شد که البته آغاز عملیات اجرایی آن تا سال ۸۵ به طول انجامید! از همان زمان مسئولان وقت وعده های فراوانی برای تاریخ بهره برداری از این پروژه که آرزوی دیرینه گیلانیان بود، می دادند و هر بار نیز این وعده ها با مشکلاتی که پدید می آمد به تاخیر می افتاد.
عدم تخصیص اعتبار از عمده ترین دشواری های پیش پای اتمام این پروژه بوده است.
پس از ۸ سال از آغاز عملیات اجرایی راه آهن گیلان یعنی در ابتدای اسفند ماه سال ۹۳ وزیر راه اعلام کرد که تکمیل این پروژه تا سال ۹۵ محقق خواهد شد و این هنگامی بود که بارها پیش از آن تاریخ هایی برای بهره برداری از راه آهن گیلان تعیین و اطلاع رسانی شده بود.
سال ۹۵ پایان یافت و باز صدای سوت قطار در گیلان شنیده نشد تا اینکه در فروردین ۹۶ استاندار وقت گیلان به خبرنگاران گفت که ماه آینده یعنی اردیبهشت همین سال راه آهن افتتاح می شود که البته نشد و در زمان موعود استاندار از پیشرفت ۹۷ درصدی پروژه خبر داد و دو هفته پس از آن در وعده ای دیگر خبر از بهره برداری از راه آهن گیلان در تابستان ۹۶ داد.
تابستان در حال پایان یافتن بود که این بار در فشار رسانه ای از تاخیرهای مکرر در افتتاح راه آهن گیلان، مدیرکل راه استان به میدان رسانه ای ورود کرد و گفت که تاخیر راه آهن گیلان ناشی از قصور نیست، تا همگان بدانند که این وعده های مسئولان در تمامی این سال ها تحقق می یافت اگر پولی در بساط بود!
وی همچنین آب پاکی را روی دست همه ریخت و گفت که راه آهن گیلان تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری نمی رسد.
در اینجا بود که مسئولان ارشد استان بار دیگر خبر از تاریخ دیگری برای افتتاح راه آهن گیلان دادند!
حالا قرار است راه آهن رشت – قزوین در نیمه اول سال ۹۷ به بهره برداری برسد! اما اینکه آیا واقعا این وعده محقق می شود یا نه را باید به آینده واگذار کرد. چرا که گیلانی ها سال هاست که با وعده مسئولان در افتتاح راه آهن و شنیدن صدای سوت قطار کامشان شیرین می شود و با همین وعده ها دلشان شاد، حالا اگر قطاری هم به ایستگاه رشت نمی رسد خیالی نیست! گیلانی ها به این وعده ها و شیرین کامی و دل شادی عادت کرده اند!!!

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23874
  • دیدگاه‌ها برای قطاری که به مقصد نرسید! بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.