تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
14

اصلاح طلبان گیلان هیچ گاه به توقعات جامعه مدنی توجه نکردند

  • کد خبر : 24538
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲:۰۸
اصلاح طلبان گیلان هیچ گاه به توقعات جامعه مدنی توجه نکردند

رسانه “گیلان تیتر” در آستانه انتخاب شهردار رشت سه سوال از تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی که به لحاظ فکری در زمره اصلاح طلبان قرار می گیرند اما به لحاظ تشکیلاتی عضوشان نیستند و همواره خارج از دایره اصلاح طلبان رسمی قرار می گرفتند کرده است که به قرار زیر است: ١- تمام احزاب […]

رسانه “گیلان تیتر” در آستانه انتخاب شهردار رشت سه سوال از تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی که به لحاظ فکری در زمره اصلاح طلبان قرار می گیرند اما به لحاظ تشکیلاتی عضوشان نیستند و همواره خارج از دایره اصلاح طلبان رسمی قرار می گرفتند کرده است که به قرار زیر است:
١- تمام احزاب اصلاح طلب تا کاندیداهای لیست امید از شهردار شدن جمشید رسایی حمایت کرده اند. اما ایا اصلاح طلبان غیررسمی و فعالان جامعه مدنی هم همانطور که برای کاندیداتوری مقیمی با اصلاح طلبان رسمی همصدا شده بودند این بار هم با ان ها همصدا شدند؟
٢- آیا سه عضو دیگر لیست امید شورا یعنی احمد رمضانپور، اسماعیل حاجی پور و فرهام زاهد به تصمیم دوستان اصلاح طلبشان گردن می نهند و به جای عبداللهیِ غیر اصلاح طلب به رسایی که عضو تشکیلاتی اصلاح طلبان است رای می دهند؟
٣-ایا در صورت رای هر چهار عضو اصلاح طلب به رسایی دو عضو دیگر در شورا حاضر می شوند که به گزینه اصلاح طلبان رای دهند و رسایی را شهردار رشت کنند؟

علی احمدی سراوانی، روزنامه نگار و سردبیر روزنامه خزر تعبیر جالبی نسبت به اصلاح طلبان رسمی دارد:
در مورد سوال اول باید بگویم از کوزه همان برون تراود که در اوست…چرا انتظار دارید جامعه مدنی به تفکر و حمایت جریان اصلاحات از رسایی توجه کنند در حالیکه هیچگاه جریان اصلاح طلبی به توقعات جامعه مدنی توجه نکرده است! بارزترین دلیلش هم لیست اصلاح طلبان در انتخابات شوراها بود. جریان اصلاح طلبی با ارایه لیستی بسیار ضعیف در شوراها که براساس رودربایستی ها، رانت‌ها و منافع عده ای بسته شد، باید می دانست که چنین روزهایی را پیش رو خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوال دوم هم می گوید: بشدت با گزینه مدنظر سه عضو اصلاح طلبان شورا مخالفم اما معتقدم این دوستان براساس مسایل و تفکراتی به گزینه مدنظر خود رسیده اند و مطرح کردن اسامی مختلف و ایجاد بازی‌های سیاسی و رسانه ای تاثیری بر رای آنان نخواهد داشت.
سراوانی در پاسخ به سوال سوم به طرح یک سوال بسنده می کند: چرا تصور می کنید هشت عضو اصولگرا یا نزدیک به تفکر اصولگرایی به گزینه اصلاح طلبان رای خواهند داد؟

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=24538
  • دیدگاه‌ها برای اصلاح طلبان گیلان هیچ گاه به توقعات جامعه مدنی توجه نکردند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.