تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
5

شکریه عضو شورای شهر رشت: بهترین موقعیت سرمایه گذاری کشور در گیلان است

  • کد خبر : 23340
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
شکریه عضو شورای شهر رشت: بهترین موقعیت سرمایه گذاری کشور در گیلان است

عضو شورای شهر رشت، با بیان اینکه بهترین موقعیت سرمایه گذاری در کشور در اختیار استان گیلان است، گقت: جای جای این استان و شهر رشت ظرفیت پذیرش گردشگر و سرمایه گذار را دارد. جلال الدین محمد شکریه در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه بهترین موقعیت سرمایه گذاری در کشور در اختیار استان گیلان است، گفت: شرایط […]

عضو شورای شهر رشت، با بیان اینکه بهترین موقعیت سرمایه گذاری در کشور در اختیار استان گیلان است، گقت: جای جای این استان و شهر رشت ظرفیت پذیرش گردشگر و سرمایه گذار را دارد.
جلال الدین محمد شکریه در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه بهترین موقعیت سرمایه گذاری در کشور در اختیار استان گیلان است، گفت: شرایط آب و هوایی، جغرافیایی، کانال ارتباطی آسیا و اروپا از جمله این عوامل تاثیرگذار هستند.
عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: خوراک شناسی یک بخش کوچک از استعداد ذاتی بزرگ گیلان است و اگر یونسکو هم این عنوان را برای خوراک شناسی ما قائل شده، تنها شاخص غذا دیده نشده و شرایط اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و دارا بودن مشاهیر نیز اثرگذار بوده است.
وی رشت را شهر اولین ها دانست و اضافه کرد: اولین مدرسه دخترانه، اولین شهرک صنعتی و اولین کتابخانه تنها گوشه ای از فرهنگ ریشه دار شهر رشت است، اما پایش و حفظ اولین ها باید اولویت اول ما گیلانی ها باشد و با توجه به شرایط جغرافیایی این جایگاه را ارتقا ببخشیم.
نماینده شورای شهر در سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت تصریح کرد: وقتی صحبت از بوم گردی می شود، استانی منظم تر، منصف تر، با فرهنگ تر و زیباتر از گیلان سراغ نداریم و این استعداد ذاتی در استان گیلان موجود است و باید از قوه به فعل تبدیل شود.
شکریه، بر لزوم ایجاد رشت جدید تاکید کرد و گفت: اگر بخواهیم برای ساخت و ساز از سرمایه گذاران بهره ببریم، باید فاز جدیدی برای رشت تعریف کنیم.
وی اتحاد بین شهرداری و شورا را ضروری خواند و اضافه کرد: جای جای این استان و این شهر ظرفیت پذیرش گردشگر و سرمایه گذار را دارد لذا باید شاهد هماهنگی و همدلی شورا و شهرداری برای حفاظت از سرمایه سرمایه گذاران باشیم. بی تردید شورای پنجم رشت شورایی خردگرا و صد درصد تعاملی است.
عضو شورای شهر رشت، در ادامه از تصویب طرح ساماندهی صنوف آلاینده توسط هیئت‌ وزیران خبر داد و عنوان کرد: ما خودمان در این شهر زندگی می‌کنیم و تامین منابع مالی شهرداری دغدغه ما نیز هست؛ بنابراین در قالب یک تفاهم‌نامه می‌توان منافع هر دو گروه را لحاظ کرد.
وی همچنین از تشکیل مرکز داوری اصناف خبر داد و خاطرنشان کرد: توسط سه عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان گیلان، مشاور حقوقی و دبیرکل اتاق اصناف کشور این مرکز به ثبت رسید.
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور یادآور شد: پس از شکل گیری ساختار این مرکز، اتاق های اصناف فصل الخطاب مسائل و مشکلات اصناف قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23340
  • دیدگاه‌ها برای شکریه عضو شورای شهر رشت: بهترین موقعیت سرمایه گذاری کشور در گیلان است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.