تاریخ : دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022
12

شهروندان گیلانی مراقب شگرد جدید کلاهبرداری کارت به کارت باشید

  • کد خبر : 23307
  • ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
شهروندان گیلانی مراقب شگرد جدید کلاهبرداری کارت به کارت باشید

پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شگرد جدید کلاهبرداری از طریق انتقال کارت به کارت هشدار داد. به گزارش ایسنا ، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شگرد جدید کلاهبرداری از طریق کشاندن مالباختگان به پای دستگاه‌های خود پرداز و انتقال پول به کارت عابر […]

پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شگرد جدید کلاهبرداری از طریق انتقال کارت به کارت هشدار داد.
به گزارش ایسنا ، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شگرد جدید کلاهبرداری از طریق کشاندن مالباختگان به پای دستگاه‌های خود پرداز و انتقال پول به کارت عابر بانکی هشدار داد.
در اطلاعیه پلیس آگاهی آمده است: اخیرا کلاهبرداران با آگاه شدن شهروندان از شیوه‌های کلاهبرداری کارت به کارت و تلفنی، شیوه‌ای جدید را جهت اغفال قربانیان خود به منظور اغفال و کشاندن آنان به جلوی باجه‌های خودپرداز بانک‌ها اقدام به طعمه گذاری جهت جلب اعتماد قربانی کرده و حتی مبالغی بالغ بر ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال به حساب وی واریز می‌نمایند.
فرد کلاهبردار با چرب زبانی، قربانی را به جلوی خودپرداز هدایت کرده تا مابقی پول را به حساب وی واریز نمایند، با این ترفند، کلاهبردار با مانورهای متقلبانه اول از موجودی حساب قربانی اطلاع پیدا کرده و سپس با رفتاری بسیار هوشمندانه و بانکی تمام موجوی وی را به حساب خود و همدستان خود انتقال می‌دهند.
پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان نسبت به شیوه و شگرد جدید کلاهبرداران هشدار داده و از شهروندان خواست، برای واریز وجه به حساب شما یا ارسال جایزه برای شما نیازی به اعلام رمز اول یا دوم کارت خود یا مراجعه به دستگاه خود پرداز نیست.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23307
  • دیدگاه‌ها برای شهروندان گیلانی مراقب شگرد جدید کلاهبرداری کارت به کارت باشید بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.