تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ 23 جماد ثاني 1443 Wednesday, 26 January , 2022
7

شهردار رشت: نباید ۵۰۰ تن زباله شهرهای همجوار در رشت تخلیه شود

  • کد خبر : 21899
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
شهردار رشت: نباید ۵۰۰ تن زباله شهرهای همجوار در رشت تخلیه شود

شهردار رشت گفت: نباید ۵۰۰ تن زباله مازاد از شهرهای همجوار در مرکز استان تخلیه شود. به گزارش ایسنا،دکتر نصرتی در دیدار با استاندار گیلان گفت:این اولین دیدار بین مدیران شهری رشت و استاندار گیلان است و گاهی نیاز است مسائلی به طور مستقیم به استاندار گیلان مطرح شود . شهردار رشت در تشریح وضعیت […]

شهردار رشت گفت: نباید ۵۰۰ تن زباله مازاد از شهرهای همجوار در مرکز استان تخلیه شود.
به گزارش ایسنا،دکتر نصرتی در دیدار با استاندار گیلان گفت:این اولین دیدار بین مدیران شهری رشت و استاندار گیلان است و گاهی نیاز است مسائلی به طور مستقیم به استاندار گیلان مطرح شود .
شهردار رشت در تشریح وضعیت امروز شهرداری، ضمن اعلام امیدواری نسبت به حمایت استاندار گیلان از برنامه های مدیریت شهری رشت افزود: وقتی وارد شهر رشت می شویم در قدم اول متوجه می شویم که در پرداخت هزینه های جاری مشکلاتی وجود دارد. بین یک ماه و نیم تا سه ماه و نیم در مواردی حقوق و مزایا پرداخت نشده است .
وی در ادامه به ۹ ماه بیمه معوقه پرسنل، بدهی شهرداری به ادارات، مسدودی حساب و بدهی به پیمانکاران اشاره کرد و اظهارداشت: امروز نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی مستقیم و ۳۰۰ میلیارد تومان تعهد در شهرداری رشت وجود دارد .
مسعود نصرتی این مسائل را قسمت های نگران کننده امروز رشت دانست و ادامه داد: در کنار این مسائل، ظرفیت های فراوانی در رشت و گیلان وجود دارد که نهایتا به این نتیجه رسیدیم که این مشکلات، مشکلاتی نیست که باقی بماند .
شهردار رشت با اعلام اینکه شهری با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت نباید بودجه محقق شده ۳۹۲ میلیارد تومانی در بخش نقدی و غیر نقدی داشته باشد تصریح کرد: چنین شهری باید حداقل هزار میلیارد تومان بودجه محقق شدن داشته باشد که راهکارهایی در این راستا وجود دارد .
شهردار رشت با اشاره به برنامه های اقتصادی شهرداری رشت بیان کرد:در خصوص ثبت تالاب عینک درکنوانسیون رامسر به همراه مهندس علوی رئیس شورا اسلامی شهر، جلسه ای را در سازمان محیط زیست در تهران داشتیم و موافقت های اولیه گرفته شد و در ضرب الاجل فرم ها تا دهم مهر ماه تکمیل و ارسال شد . دکتر نصرتی با اشاره به مشکل به وجود آمده در سراوان توضیح داد: حدود ۷۰ تا ۸۰ متر زباله در سراوان دپو شده است و دوروز قبل این زباله رانش پیدا کرد و تمام ۶ هکتار زمین طراحی شده برای تصفیه خانه زیر زباله رفت و زباله ها تا مرز درختان موجود رانش پیدا کرد. این تهدید به وجود آمده به نوعی فرصت هم هست چرا که باعث شد همگی با جدیت بیشتر به دنبال امتیاز زباله سوز باشیم . وی در ادامه گفت: شهرهای شمالی از سال ۹۲ به طور همزمان کار زباله سوز را آغاز کردند اما در استان همجوار ۱۴۰ میلیارد تومان بودجه زباله سوز تمام و کمال تخصیص پیدا کرده است اما در رشت ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان وصول کردیم. اتفاقی که برای زمین طراحی شده تصفیه خانه رخ داد باعث شد زباله سوز در اولویت قرار بگیرد و بخواهیم که مشمول ۲۵ درصد مناقصات نشویم . شهردار رشت با اعلام اینکه روزانه ۱۱۰۰ تن زباله وارد سراوان می شود که حدود ۶۰۰ تن متعلق به شهر رشت است خواستار پیچیدن نسخه ای برای این موضوع شد و خاطر نشان کرد: اگر قرار است هزینه شود و در ورودی شهر رشت زباله سوز ۶۰۰ تنی احداث شود تا مشکلات محیط زیستی سراوان رفع شود نباید ۵۰۰ تن زباله مازاد از شهرهای همجوار در مرکز استان تخلیه شود. مردم در آینده عملکرد ما را قضاوت خواهند کرد. نمی شود ۶۰۰ تن زباله را بسوزانیم و تقریبا به همان اندازه از اطراف رشت در این نقطه تخلیه شود. این موضوع به اعتقاد من نیاز به بازنگری دارد .

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=21899
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت: نباید ۵۰۰ تن زباله شهرهای همجوار در رشت تخلیه شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.