تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
7

شهردار رشت: شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی باید تغییر کند

  • کد خبر : 22619
  • ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸
شهردار رشت:  شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی باید تغییر کند

  شهردار رشت بابیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع و احترام به مردم جزء برنامه‌های شهرداری است گفت: تکریم ارباب‌رجوع باید توسط همکاران ما انجام بگیرد و اگر قرار است پیگیری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت بگیرد باید با تکریم انجام شود. به گزارش فارس، مسعود نصرتی امروز در نشست خبری بابیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ […]

 

شهردار رشت بابیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع و احترام به مردم جزء برنامه‌های شهرداری است گفت: تکریم ارباب‌رجوع باید توسط همکاران ما انجام بگیرد و اگر قرار است پیگیری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت بگیرد باید با تکریم انجام شود.

به گزارش فارس، مسعود نصرتی امروز در نشست خبری بابیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ تنها کمیسیونی است که در تمام دنیا وجود دارد اظهار کرد: تنها کشوری در دنیا هستیم که بدون داشتن مجوز ساخت‌وساز صورت می‌گیرد و این اصلاً برای خود شهرداری هم خوشایند نیست که کمیسیون ماده ۱۰۰ داشته باشند اما متأسفانه با این مقوله روبه‌رو هستیم.

وی بابیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که مشکلاتی که در بخش کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد را قانونمند کنیم افزود: زمان رسیدگی به یک پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ نارضایتی‌هایی را به وجود آورده است و ما جلساتی را با اعضاء این کمیسیون داشتیم و در حال برنامه‌ریزی هستیم که بانظم و نظامی کار را پیش ببریم و آراء منطقی درست باشد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه باید مشکلات مردم حل شود افزود: برای ساختمان‌های که پروانه ساخت ساز از شهرداری دریافت نکرده‌اند باید راهکاری اندیشیده شود تا مشکلات حل شود و اگر امکان دارد پرداختی‌ها قسط‌بندی شود.

وی بابیان اینکه طرحی را به‌عنوان جایزه خوش‌حسابی برای شورای شهر فرستادیم گفت: پرونده‌های که قبل از مانده شامل بخشودگی شوند تا هرچه سریع‌تر همه پرونده‌ها را تسویه‌حساب کنیم و از وقوع مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

شهردار رشت بیان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که ایجاد انگیزه برای پرونده‌های ساختمانی شود و برای حل این مشکل با صاحبان نسق هم دو جلسه گذاشتیم تا ضوابط طرح تفصیلی را حل کنیم. نصرتی افزود: با گروه‌های مختلف جلسات گوناگون گذاشته‌شده است و در حال برنامه‌ریزی هستیم که شرایط صدور پروانه ساختمانی در زمان کوتاه انجام بگیرد. وی بابیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع و احترام به مردم جزء برنامه‌های شهرداری است گفت: تکریم ارباب‌رجوع باید توسط همکاران ما انجام بگیرد و اگر قرار است پیگیری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت بگیرد باید تکریم انجام بگیرد و در شیوه مذاکره و برخورد باید بازنگری صورت بگیرد.

 

 

 

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=22619
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت: شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی باید تغییر کند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.