تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
4

شهردار رشت: شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد

  • کد خبر : 17725
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
شهردار رشت: شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد

  شهردار رشت گفت:شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد اما انتظارهم نداریم که خدمت ایثارگرانه همکاران ما نادیده گرفته شود و در اوج بحران عده ای در حال تخریب یک مجموعه باشند. به گزارش ایسنا، محمدعلی ثابت‌قدم در جلسه کمسیون در جلسه کمیسیون ترافیک و حمل‌ونقل شورای شهر رشت که با حضور شهرداران مناطق […]

 

شهردار رشت گفت:شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد اما انتظارهم نداریم که خدمت ایثارگرانه همکاران ما نادیده گرفته شود و در اوج بحران عده ای در حال تخریب یک مجموعه باشند.

به گزارش ایسنا، محمدعلی ثابت‌قدم در جلسه کمسیون در جلسه کمیسیون ترافیک و حمل‌ونقل شورای شهر رشت که با حضور شهرداران مناطق و سازمانهای شهرداری رشت در راستای بررسی چگونگی مدیریت روزهای برفی رشت برگزار با ذکر این نکته که قانون‌گذار وظایف دستگاه‌های مختلف را در روزهای بحرانی مشخص کرده است گفت:مدیریت مشکلات در محدوده استان بر عهده استاندار و در محدوده شهرستان بر عهده فرمانداراست.

وی ادامه داد:البته این موضوع بدین معنا نیست که شهرداری نسبت به وظیفه خود که همانا خدمت رسانی به مردم است بی اعتنا باشد بلکه شهرداری هم برای همدلی و تسریع در امور باید کمک‌های خود را انجام دهد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه به‌جز شهرداری و پارلمان شهری ساختارهای دیگر نیز باید پاسخگوی اتفاقات این ایام باشند اضافه کرد: طبق قانون جدید یکپارچه‌سازی امور شهری ۲۳ وظیفه در شهر تجمیع شده و امور بر عهده شهرداری قرارگرفته است که بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.‌

وی با اشاره به اینکه متاسفانه ما فاقد بستر اطلاعات و آماری برای حل سریع مشکلات هستیم افزود: هوشمند سازی و ایجاد مرکز بحران و کنترل ترافیک در کنارهم می تواند در زمان بحران راهگشای بسیاری از مشکلات شود.

وی‌اضافه کرد:اگر سیستم‌ها با نگاه پیشگیرانه به مشکلات و بحران‌ها نگاه کنند می‌توانند ما را به نقطه مطلوب برسانند هرچند که در ارتباطات هوشمند و مراکز کنترل بحران نیز دچار مشکل هستیم که این امر می‌تواند خطای انسانی را افزایش دهد.

ثابت‌قدم به ایجاد زیرساخت آی تی متصل به مرکز کنترل بحران اشاره کرد و گفت: باید در این طراحی کنترل ترافیک در زیرساخت آی تی را پیش‌بینی کنیم.

وی ادامه داد:بسترسازی شبکه‌ای و  هوشمند سازی اولین نیاز ما است ما اگر نگاه پیشگیرانه داشته باشیم و برای مقابله با بحران آمادگی لازم را داشته باشیم هرگز دچار چنین مشکلاتی در زمان بحران نمی شویم.

ثابت‌قدم به ضرورت خرید ماشین آلات اشاره کرد و گفت:مناطق شهرداری باید لجستیک پایدار داشته باشند هرچند که ماشین‌آلات ذخیره ممکن است در بیشتر روزهای سال به کار نیاید اما در زمان بحران وجود چنین ماشینهایی لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه کار شهرداری کاری مسئله محور است گفت: شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد اما انتظار هم نداریم که خدمت ایثارگرانه همکاران ما نادیده گرفته شود و در اوج بحران عده ای در حال تخریب یک مجموعه باشند.

شهر دار رشت با اشاره به اینکه در برابر انتقادات غیرمنصفانه باید سکوت کنیم،گفت:اینکه در وسط بحران عده‌ای تجاهل می‌کنند و با راه انداختن «شو» به‌صورت نابخردانه  به بحران دامن می‌زنند برای من و همکارانم که پای کار بودند قابل‌قبول نیست.

ثابت‌قدم با تاکیدبراینکه نباید در وسط  کار روحیه جنگندگی کارکنان شهرداری را زیر سوال برد گفت:سیستم شهرداری انتظار هیچ تشکری ندارد،اما اگر خیر نمی‌رسانید انتظار شر رساندن نیز نداریم.

شهردار رشت متذکر شد:در بحث بحران برف بنده به نوبه خودم نمره خوبی به خدمات شهری نخواهم داد و با بدبینی به عملکردها نگاه خواهم کرد چون معتقدم همین نگاه سبب ارتقا می‌شود.

شهردار رشت در نهایت خطاب به شهروندان گفت:اگر نتیجه خدمت آنگونه که انتظار داشتند نبود بر ما خواهد بخشید.

 

 

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=17725
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت: شهرداری رشت از کسی انتظار تشکر ندارد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.