تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
4

شهردار رشت خبر داد: ماه آینده خط ویژه اتوبوس مورد بهره برداری قرار می گیرد

  • کد خبر : 7554
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۱۱
شهردار رشت خبر داد: ماه آینده خط ویژه اتوبوس مورد بهره برداری قرار می گیرد

شهردار رشت گفت:اوایل ماه آینده شاهد بهره‌برداری خط ویژه اتوبوس های تندرو در رشت خواهیم بود، قطعنا اجرای این طرح موجب کاهش بار ترافیکی در بافت مرکزی این شهرخواهد شد. به گزارش ایسنا،در جلسه صدو پانزدهم شورای شهر رشت محمد علی ثابت قدم شهردار رشت در صحن علنی شورا حاضر شد و به پاسخگویی سوالات […]

شهردار رشت گفت:اوایل ماه آینده شاهد بهره‌برداری خط ویژه اتوبوس های تندرو در رشت خواهیم بود، قطعنا اجرای این طرح موجب کاهش بار ترافیکی در بافت مرکزی این شهرخواهد شد.
به گزارش ایسنا،در جلسه صدو پانزدهم شورای شهر رشت محمد علی ثابت قدم شهردار رشت در صحن علنی شورا حاضر شد و به پاسخگویی سوالات اعضاء که غالبا در خصوص چگونگی اجرای طرح پیاده راه سازی و طرح ترافیک در میدان مرکزی شهر بود، پرداخت.
دکتر ثابت قدم پس از شنیدن سوالات اعضای شورای شهر رشت اظهار کرد:ما طرح پیاده رو سازی و طرح های مکمل آن یعنی بی آر تی و طرح ترافیک را بر مبنای عدالت محوری انجام داده ایم، زیرا اعتقاد داریم که اقتصاد شهر رشت بر گردشگری مبتنی است و یکی از راهبردهای اصلی توسعه این شهر، توجه به موضوع گردشگری است و پروژه پیاده‌راه‌سازی در کنار مکمل‌هایش می تواند در بهبود امر گردشگری بسیار تاثیر گذار باشد. وی با اشاره به اینکه در اوایل ماه آینده خطوط ویژه راه اندازی و مورد بهره برداری قرار می گیرد، افزود: در اوایل ماه آینده شاهد بهره‌برداری خط ویژه اتوبوس های تندرو در رشت خواهیم بود، قطعنا اجرای این طرح موجب کاهش بار ترافیکی در بافت مرکزی این شهرخواهد شد.
شهردار رشت ادامه داد: امسال در خط ویژه باید ۲۰ وسیله نقلیه عمومی اتوبوسی داشته باشیم و همچنین باید به ساماندهی وضعیت سیستم تاکسیرانی بپردازیم زیرا رانندگان تاکسی شهر رشت به دلیل وجود خودروهای شخصی که اقدام به جابه جایی مسافر می کنند و تعداد آنها نیز بسیار زیاد است، دچار ضرر شده اند و اکنون رانندگان تاکسی ما در شرایط بد اقتصادی بسر می برند و به دلیل غیر واقعی بودن نرخ کرایه اکثرا آنها به کارهای دیگری می پردازند.
وی با اشاره به خدمات رسانی ضعیف در بخش حمل و نقل عمومی به دلیل کمبود اتوبوس و خرابی آنها خاطر نشان کرد: ۱۹۶دستگاه اتوبوس در راستای توسعه ناوگان عمومی تا پایان سال وارد شهر می شود و تاکنون ۳۰ دستگاه اتوبوس در رشت خریداری شده و به ‌زودی اتوبوس‌ها در رشت مشغول خدمات‌رسانی می‌شوند.
شهردار در خصوص ردیف بودجه ای اجرای طرح ترافیک و پیاده راه فرهنگی نیز اذعان کرد: هر دو طرح دارای ردیف بودجه ای می باشند، برای اجرای طرح ترافیک مبلغ ۴ میلیارد تومان و برای پیاده راه فرهنگی نیز مبلغ ۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و همچنین مبلغ چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان هم برای آب نماها و المان های شهری اختصاص یافته که بخشی از آن برای اجرای این طرح صرف خواهد شد.
ثابت قدم در پاسخ به حل مشکل ترافیکی شهر رشت متذکر شد: مسیر های جدیدی را برای تردد در شهر رشت ایجاد می شود، امتداد بلوار آیت الله احسانبخش و اتصال آج بیشه به فخب از برنامه هایی آتی ما در این راستا خواهد بود و همچنین در شرایط فعلی تلاش داریم، با وضع قوانینی، تردد ماشین های سنگین را کنترل کنیم و از بار ترافیکی وارده به شهر بکاهیم

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=7554
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت خبر داد: ماه آینده خط ویژه اتوبوس مورد بهره برداری قرار می گیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.