تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
5

شهردار رشت خبرداد: اتصال مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره در رشت

  • کد خبر : 16992
  • ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰:۵۰
شهردار رشت خبرداد: اتصال مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره در رشت

شهردار رشت در افتتاح پارک محله خیابان جوان  از اتصال مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره خبر داد و گفت: از بهم رسیدن مسیر آبی با منطقه در دست بازآفرینی ۷/۲ کیلومتر مسیر سواره و پیاده در رشت ایجاد می شود. به گزارش ایسنا، سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت در مراسم […]

شهردار رشت در افتتاح پارک محله خیابان جوان  از اتصال مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره خبر داد و گفت: از بهم رسیدن مسیر آبی با منطقه در دست بازآفرینی ۷/۲ کیلومتر مسیر سواره و پیاده در رشت ایجاد می شود.
به گزارش ایسنا، سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت در مراسم افتتاح پارک محلی خیابان جوان«نخستین پارک گیاهان داروئی» با اشاره به وجود دو
رودخانه مهم زرجوب و گوهر رود در رشت اظهار کرد: حدود ۵۵ کیلومتر در دو طرف این رودخانه ها ظرفیت و پتانسیل گردشگری مناسبی وجود دارد.
شهردار رشت با تاکید بر پتانسیل اقتصادی موجود در  این مسیرها افزود: به صورت بخش به بخش در مسیرهایی که آزاد هستند ایجاد فضای سبز مدنظر است.
وی افزود: در ایجاد پارک خیابان جوان به دنبال فرهنگسازی با رویکرد گیاهان دارویی و ادبیات و موسیقی بودیم و که به نوعی تلفیق این موضوعات در کنار هم آرامش روحی و معنوی برای شهروندان ایجاد می کند.
دکتر سید محمد علی ثابت قدم با اشاره به برنامه های در دست اجرا خاطرنشان کرد: در یک پروسه چهار ساله در سه مسیر ترددی مسیر گردشگری آبی ایجاد می شود و این امر را زودتر از زمان احیای رودخانه ها مدنظر داریم.
شهردار رشت با بیان اینکه در بودجه سال ۹۶ برای این امر ردیفی درنظر گرفته می شود،گفت: سه مسیر تردد گردشگری آبی با طولی قابل توجه در نقاط مختلف شهر مدنظر است.
شهردار رشت با بیان اینکه مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره متصل می شود،تصریح کرد: تنوع زیستی گیاهی و جانوری نیز در مسیر ایجاد فضاهای سبز مدنظر قرار می گیرد تا با تلفیق هم فضای سبز را افزایش دهند.
وی در اشاره به پارک محله جوان گفت: ما در این قسمت فرهنگسازی با رویکرد محیط زیستی با محوریت گیاهان دارویی و همچنین رویکرد به شعر و ادبیات و تلفیق این دو در جهت آرامش شهروندان که از محل های این منطقه هستند یا به واسطه امکان تردد به این پارک سوق پیدا می‌کنند،اقدام کردیم.
شهردار رشت با اشاره به ظرفیت رودخانه‌ها در تعریف مسیر آبی و امکان تردد در دو سه مسیره همچنین استفاده از ظرفیت تاریخی شهر رشت حتی قبل از احیای رودخانه‌ها خبر داد و گفت: از بهم رسیدن مسیر آبی با منطقه در دست بازآفرینی ۷/۲ کیلومتر مسیر سواره و پیاده ایجاد می شود.
شهردار رشت درباره حضور پرندگان و تنوع زیستی در محدوده شهر گفت: گیاهان و جانوران باید حفظ شوند و در تلفیق با فضای سبز باشند.
ثابت قدم با اشاره به کاهش آلایندگی صوتی و زیست محیطی  گفت:خوشبختانه. با رویکردی که در شهر رشت در راستای مبرا بودن از آلودگی هوا حاکم است این امکان را فراهم می‌کند که به تدریج تنوع زیستی ایجاد و گونه‌های جانوری را در کنار هم داشته باشیم.
ثابت قدم تأکید کرد: توجه ویژه او به محوریت انسان است که با تقویت این موارد توسعه پایدار پیدا خواهد کرد

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=16992
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت خبرداد: اتصال مسیر گردشگری آبی به مسیرهای پیاده و سواره در رشت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.