تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ 23 جماد ثاني 1443 Wednesday, 26 January , 2022
4

شهردار رشت: اتصال رشت به انزلی به وسیله تراموا

  • کد خبر : 22247
  • ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
شهردار رشت: اتصال رشت به انزلی به وسیله تراموا

شهردار رشت گفت: اتصال شهر رشت به انزلی به وسیله تراموا در راستای حمل و نقل گردشگران است و شهر رشت نیز از مزایای منطقه آزاد انزلی بهره مند خواهد شد. به گزارش ایسنا، دکتر مسعود نصرتی در جلسه هم اندیشی با شرکت عمران ایران مشاور راه اندازی تراموا با اشاره به ضرورت راه اندازی […]

شهردار رشت گفت: اتصال شهر رشت به انزلی به وسیله تراموا در راستای حمل و نقل گردشگران است و شهر رشت نیز از مزایای منطقه آزاد انزلی بهره مند خواهد شد.
به گزارش ایسنا، دکتر مسعود نصرتی در جلسه هم اندیشی با شرکت عمران ایران مشاور راه اندازی تراموا با اشاره به ضرورت راه اندازی تراموا در شهر رشت که با حضور یعقوب مهموم مدیر کل وزارت دفاع شمال کشور برگزار شد گفت: تراموا به منظور مقصد گردشگری شدن شهر رشت بسیار ضروری است، شاید این نیاز امروز احساس نشود اما در طرح جامع حمل و نقل و طرح حمل و نقل ترافیک عمومی این نیاز کاملا احساس می شود .
شهردار رشت تصریح کرد: با توجه به اینکه در برخی از شهرهای کشور بعد از طرح حمل و نقل ترافیک، طرح حمل و نقل عمومی نیز در شورای جامع حمل و نقل کشور به تصویب رسیده، لذا شایسته است تا طرح توجیهی جدیدی برای مبحث تراموا در شهر رشت و حومه تهیه شود .
وی با تاکید بر ضرورت پوشش دهی انبوه بر تراموا در شهرهای حومه شهر رشت افزود: اتصال شهر رشت به شهرستان انزلی به وسیله تراموا در راستای حمل و نقل گردشگران، شهر رشت نیز از مزایای منطقه آزاد انزلی بهره مند خواهد شد .
نصرتی با تاکید بر وجود ضعف در جذب توریست و درآمد زایی به وسیله این صنعت در شهر رشت تصریح کرد: جابجایی گردشگران با تراموا نقش بسزایی در افزایش مابه التفاوت هزینه های شهرداری و خدمات رسانی خواهد داشت .
شهردار رشت تصریح کرد: با خدمات رسانی شهری از سوی شهرداری همچون استفاده رایگان از پارکینگ های سطح شهر برای گردشگران و سرویس رایگان در بازدید از اماکن تاریخی به گردشگران می توان به مابه التفاوت هزینه ها و ارزش افزوده ای زیادی در این راستا دست یافت .
شهردار رشت در ادامه خواستار بازنگری طرح راه اندازی تراموا توسط شرکت عمران ایران شد، و افزود: طرح جدید با لحاظ الویت به پوشش دهی تراموا به شهرهای حومه و توضیح شرح خدمات قابل اجرا خواهد شد .
مهندس ملاطفی مشاور شرکت عمران ایران در ادامه نیز به مشکلات موجود در اجرای طرح پرداخت و بیان کرد: با راه اندازی تراموا با توجه به مصرف کم انرژی و کاهش اصطلاک ۸۰ درصد کاهش صرفه جویی انرژی خواهیم داشت .
وی با اشاره به سند بالادستی مصوب سال ۸۰ تصریح کرد: در آن سند اختصاص حمل و نقل عمومی تراموا به شهرهای بیش از یک میلیون اختصاص می یابد .
مهندس ملاطفی با تاکید بر نقش تراموا در کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست گفت: در شهر رشت کمتر از ۷ درصد حمل و نقل توسط اتوبوس و مینی بوس، ۴۷ درصد توسط سواری های شخصی و ۳۶ درصد با تاکسی انجام می شود

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=22247
  • دیدگاه‌ها برای شهردار رشت: اتصال رشت به انزلی به وسیله تراموا بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.