تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022
5

سیده روشنک سیاسی: کارشوراها فقط عزل و نصب شهرداران نیست

  • کد خبر : 18954
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
سیده روشنک سیاسی:  کارشوراها فقط عزل و نصب شهرداران نیست

خزر – هدف از تدوین و تشکیل شوراها در قانون اساسی این بود که هر شهر، روستا و محله دارای پارلمانی باشد تا برای مردم همان مناطق از نظر اجتماعی، فرهنگی و الزامات شهرنشینی کار انجام شود نه اینکه شوراها صرفا به عزل و نصب شهرداران بپردازند. مهندس سیده روشنک سیاسی در گفت وگویی با […]

خزر – هدف از تدوین و تشکیل شوراها در قانون اساسی این بود که هر شهر، روستا و محله دارای پارلمانی باشد تا برای مردم همان مناطق از نظر اجتماعی، فرهنگی و الزامات شهرنشینی کار انجام شود نه اینکه شوراها صرفا به عزل و نصب شهرداران بپردازند.
مهندس سیده روشنک سیاسی در گفت وگویی با روزنامه خزر افزود: هدف از تشکیل شوراها صرفا تعیین شهردار یا جمع آوری زباله ها نیست در حالی که اکنون وقت بسیاری از شوراها صرف انتخاب شهرداران یا دهیاران و حاشیه های مربوط به آن می شود.
این فعال سیاسی گفت: متاسفانه تاکنون فرهنگ سازی لازم برای شوراها در جوامع روستایی و شهری انجام نشده است و این باعث آسیب دیدن بنیان شوراها و روند توسعه به ویژه در شهرها گردیده است.
سیاسی گفت: انتخاب شهردار و نظارت بر کار شهرداری تنها یکی از وظایف شوراها است در حالی که مثلا شورای شهر رشت دایم شهردار استیضاح می کند و انرژی بسیاری صرف آن می کند.
وی افزود: این موضوع هدف از تشکیل شوراها را به حاشیه می برد.
دبیر سابق حزب کارگزاران شاخه گیلان در ادامه با اشاره به اینکه وی کاندیدای شورای شهر تهران در اولین انتخابات شوراها همزمان با اسفند سال ۷۷ بود، گفت: در آن زمان وعده دولت اصلاحات برای تشکیل شوراها تحقق یافت که تمرین دموکراسی برای حصول به اهداف متعالی آن بود.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=18954
  • دیدگاه‌ها برای سیده روشنک سیاسی: کارشوراها فقط عزل و نصب شهرداران نیست بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.