تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱ 3 ذو الحجة 1443 Saturday, 2 July , 2022
4

سخن دبیر

  • کد خبر : 944
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۶:۵۸
سخن دبیر

هنرمند و رسانه در دنیای امروز چنان در هم آمیخته شده اند که تصور هر کدام بدون دیگری شاید غیر ممکن به نظر بیاید. هنرمند خواهان ارایه هنر خود و دیده شدن است و رسانه محتاج هنرمند، برای ادامه یکی از رسالت هایی که بر عهده دارد و همانا فرهنگ سازی است. رسانه بدون فرهنگ […]

هنرمند و رسانه در دنیای امروز چنان در هم آمیخته شده اند که تصور هر کدام بدون دیگری شاید غیر ممکن به نظر بیاید. هنرمند خواهان ارایه هنر خود و دیده شدن است و رسانه محتاج هنرمند، برای ادامه یکی از رسالت هایی که بر عهده دارد و همانا فرهنگ سازی است. رسانه بدون فرهنگ و هنر مانند شمعی است که نخی در میان ندارد و راهی را روشن نمی کند. رسانه های مکتوب ، در برهه کنونی که با دنیایی از رسانه های مجازی رو به رو هستیم هنوز هم پیشرو و کاراست . به دلیل اینکه ماندگاری دارد و به گونه ای رزومه ای است قابل ارایه و دیگر اینکه رسانه مکتوب ناچار در گریز از سطحی نگری ، دم غنیمتی و اجبار در ارایه هنر به مثابه اندیشه است.
روزنامه خزر در طی هجده سال امتداد انتشار خود در استان گیلان ،همیشه در حد توان همراه اصحاب هنر و فرهنگ گیلان بوده و در نظر دارد روز پنج شنبه هر هفته، صفحه ای در اختیار این قشر فرهیخته و تاثیرگذار از جامعه قرار دهد که بی واسطه و به دور از هرگونه حب و بغض، با توجه به پتانسیل های هنری استان ؛صفحاتی را برای ارایه مطالب خود داشته باشند.
در این صفحات گفتگوهایی برای معرفی اصحاب فرهنگ و هنر و کارهای هنری شان، صفحه ای برای نشر شعر و داستان برای آشنایی مخاطبان با نویسنده های جوان و تربیت ذهن و عادت مخاطب عام برای خوانش این گونه های هنری در ادبیات فارسی و گیلکی ، ترجمه ها و یادداشت ها و نقد های شما بر کتاب ها و تئاتر ها و فیلم هایی است که در استان به نمایش در می آید. نگاهی هم به هنر در کشور و جهان خواهیم داشت. این شروعی است برای یک حرکت بزرگ تر که با ویژه نامه های ضمیمه روزنامه ، بعد از عید باشکلی منسجم تر ادامه خواهد یافت .
منتظر ارسال آثار شما گیلانیان عزیز، در جای جای این کره خاکی هستیم.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=944
  • دیدگاه‌ها برای سخن دبیر بسته هستند

برچسب ها

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.