تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022
9

سخنگوی دولت: سال آینده همه مردم یارانه دریافت می‌کنند، مگر…

  • کد خبر : 23702
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
سخنگوی دولت: سال آینده همه مردم یارانه دریافت می‌کنند، مگر…

سخنگوی دولت اعلام کرد سال آینده مردم دغدغه ای نسبت به دریافت یارانه نداشته باشند. به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: سال آینده همه یارانه می‌گیرند، مگر اینکه محرز شود کسی پردرآمد و ثروتمند باشند، بنابراین مردم دغدغه نداشته باشند. وی ادامه داد:۷۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان برای ایجاد […]

سخنگوی دولت اعلام کرد سال آینده مردم دغدغه ای نسبت به دریافت یارانه نداشته باشند.
به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: سال آینده همه یارانه می‌گیرند، مگر اینکه محرز شود کسی پردرآمد و ثروتمند باشند، بنابراین مردم دغدغه نداشته باشند.
وی ادامه داد:۷۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان برای ایجاد ۱میلیون و ۳۳هزار فرصت شغلی مشخص شده است، ۱۲برنامه برای ایجاد اشتغال مشخص شده است، از طریق شراکت با بخش خصوصی و طراحی یک مدل مالی، ۱۲۶هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی را انجام دهیم
نوبخت خاطرنشان کرد:در پاییز امسال۹۷۱هزار و ۶۸۰نفر وارد بازار کار شده و جویای کار هستند که ۹۵۷هزار و ۷۵۱نفر شغل پیدا کردند.
سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه نرخ بیکاری پاییز امسال ۱۱/۹ و نرخ بیکاری نه ماه اول سال، ۱۲/۱ درصد است، تصریح کرد:از ۱۵،اسفند پرداخت حقوق ها را آغاز می کنیم، یارانه خانوارها را هم راس بیست و ششم هر ماه پرداخت خواهیم کرد. وی همچنین تصریح کرد : از ۱۰هزار میلیارد تومان بودجه بیمه سلامت، ۹هزار و۷۰۰میلیارد تومان پرداخت شده است، تا پایان سال دولت همه تعهدات خود را به بیمه سلامت پرداخت می‌کند.
سخنگوی دولت همچنین در واکنش به نامه اخیر احمدی نژاد به رهبری گفت: این حرف وجاهت قانونی ندارد و در حدی نیست که وقت از این جلسه در این رابطه اختصاص یابد.
نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال رفع حصر انجام می‌شود؟ اظهار کرد: آرزو می‌کنیم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد مخصوصا اینکه به خاطر اتفاقی که برای خانواده این عزیزان پیش آمد، حصر برطرف شد.آرزوی ما این است که وحدت و صمیمت ملی بین همه پیش بیاید. وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های بودجه ۹۷ گفت: بهره‌گیری از روش بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها، تعیین بودجه حداقل ۳۴۰ ردیف و دستگاه براساس قیمت تمام شده، واگذاری اختیارات ملی به استان‌ها، شفاف شدن ردیف‌های متفرقه، مورد تاکید قرار گرفتن اولویت‌های برنامه ششم در بودجه، مدنظر قرار دادن سیاست کاهش فقر مطلق، برخی از این ویژگی‌هاست.
وی ادامه داد: مجلس با اصلاح روش پرداخت یارانه‌ نقدی و غیرنقدی آن طور که مدنظر دولت بود موافقت نکرد اما دست دولت را باز گذاشت که اگر دولت خواست اصلاحی در آن انجام دهد یا با همین روش موجود پرداخت یارانه‌ها را ادامه دهد. البته تصمیم دولت هم این است که عموم مردم یارانه دریافت کنند مگر احراز شود که کسی پردرآمد یا ثروتمند است که مجلس هم در این زمینه با دولت همکاری کرد و ما این روش را برای سال آینده ادامه می دهیم و افراد دغدغه‌ای برای قطع یارانه خود نداشته باشند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه از ۱۵ اسفند پرداخت حقوقها را آغاز کرده و سروقت میدهیم، اظهار کرد: یارانه خانواده ها هم راس ۲۶ هر ماه پرداخت می شود. تا پایان سال نیز کل یارانه سازمان بهزیستی را نیز پرداخت می کنیم.
وی اعلام کرد:۴۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای مرحله سوم طرحهای عمرانی در همین روزها تخصیص می دهیم.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23702
  • دیدگاه‌ها برای سخنگوی دولت: سال آینده همه مردم یارانه دریافت می‌کنند، مگر… بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.