تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
5

زمانی برای محرومیت بخش خصوصی !

  • کد خبر : 26640
  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
زمانی برای محرومیت بخش خصوصی !

این روزها در میان اصناف ، بازرگانان و دیگر نهادهای صنفی بخش خصوصی هیاهویی برپا شده‌ است . این روزها دیگر از آن آرامش و ثباتی که در این نهادها بود، خبری نیست. قدیمی‌ترین تشکل‌های مدنی و بخش خصوصی ازجمله اتاق اصناف آبستن رویدادهای غیرمنتظره‌ای شده‌اند. چراکه قانونگذاران را اراده بر این قرار گرفت که […]

این روزها در میان اصناف ، بازرگانان و دیگر نهادهای صنفی بخش خصوصی هیاهویی برپا شده‌ است . این روزها دیگر از آن آرامش و ثباتی که در این نهادها بود، خبری نیست. قدیمی‌ترین تشکل‌های مدنی و بخش خصوصی ازجمله اتاق اصناف آبستن رویدادهای غیرمنتظره‌ای شده‌اند. چراکه قانونگذاران را اراده بر این قرار گرفت که مدیریت در این تشکل های انتخابی دارای محدودیت شده و آنانی که سال‌ها در این موقعیت‌ها استخوان خرد کرده ، آبدیده شده و بسیاری از مشکلات را از جمله در همین دوران کرونا به گوشه چشمی برطرف ساختند و البته مورد وثوق آحاد این تشکل‌ها نیز بودند را لباس خدمت از تن به در آورند و کرسی‌هایشان تحویل نوآمدگان شود! اما براستی پس چرا مثلاً خود مجلس که ناگهان چنین قانونی را به تصویب رساند ، آن را شامل خود نکرد .
بدیهی اینکه همیشه نه فقط در این ملک که در همه جای جهان ، ریش‌سفیدان هر بخش میدان‌داری می‌کنند چرا که برای سالیان متمادی نقش بارز خود را در ثبات اقتصادی و یا تلاطم کمتر آن و نیز تعامل با دیگر بخش‌ها به‌خوبی نشان دادند . در حالی که چنین تغییری ، موجب جابجایی صدها و شاید هزاران نفر در اصناف و اتحادیه‌های بخش خصوصی شده و عملاً آن‌ها را به‌یکباره از تجربیات ارزشمندی محروم و خالی می سازد .
قلمداد کردن مدیریت نهادهای بخش خصوصی بعنوان پدرخوانده نه تنها هیچ مشکلی از اقتصاد و مدیریت کشور حل نمی کند که حتی می تواند هزینه‌ های سنگینی به اقتصاد بخش خصوصی بواسطه این تغییرات آنی تحمیل کند .

🔸 khazardaily.ir
🔻 @KhazarDaily
♦️خزر را در اینستاگرام هم دنبال کنید👇
instagram.com/khazardaily

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=26640
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای زمانی برای محرومیت بخش خصوصی ! بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.