تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
9

رویاهای پوتین ! / رضا احمدی سراوانی

  • کد خبر : 26140
  • ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
رویاهای پوتین ! / رضا احمدی سراوانی

بی‌گمان حمله روسیه به اوکراین یکی از بهت‌آور ترین وقایع سال‌های اخیر در جهان به شمار می‌رود . روسیه که از مدت‌ها پیش آماده تهاجم به اوکراین شده بود تا کار نیمه‌کاره خود در الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک خود را تمام کرده و بخش‌های بزرگ‌تری از اوکراین را به تصاحب درآورد ، هرگز تصور […]

بی‌گمان حمله روسیه به اوکراین یکی از بهت‌آور ترین وقایع سال‌های اخیر در جهان به شمار می‌رود . روسیه که از مدت‌ها پیش آماده تهاجم به اوکراین شده بود تا کار نیمه‌کاره خود در الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک خود را تمام کرده و بخش‌های بزرگ‌تری از اوکراین را به تصاحب درآورد ، هرگز تصور نمی‌کرد که شاهد چنین مقاومتی از سوی اوکراین باشد .
روسیه تاکنون آماری از میزان تلفات و خسارات خود در این جنگ را ارائه نکرده اما آنچه مسلم است اوکراین در جنگ بسیار بیشتر از انتظارات روسیه ظاهر شد. اکنون و همچنان‌که در برخی از فیلم‌های خبری مشهود است روسیه متحمل خسارات و تلفات قابل‌توجهی شده است و این در حالی است که وعده پوتین برای فتح سه‌روزه اوکراین تحقق نیافت و استفاده روسیه از سلاح‌های غیرمتعارف نیز بیانگر ناکامی‌های این کشور در دستیابی به اهدافش می‌باشد . بنابراین جنگ روسیه با اوکراین که جمعیتی ۶ برابر کمتر دارد تا حالا به پرستیژ ابرقدرتی روسیه خدشه وارد کرده بخصوص آنکه افکار عمومی اکثریت مردم جهان همراه با اوکراین شده و روسیه را تقبیح می‌کند . از سوی دیگر چنین جنگی این گمان را تقویت ساخته که ارتش روسیه بر خلاف آنچه گمان می‌رفت قادر نیست تا در جنگی همه جانبه و طولانی دوام آورده و در مقابل کشوری با قدرت نظامی بیشتر عملاً ممکن است دچار مشکلات فراوانی شود . بنابراین تا همین‌جای کار اوکراین کار خود را کرده‌است .
روسیه با توجه به بسیاری از پارامترها ممکن است قادر باشد کیف را به تصرف درآورد اما قادر به حفظ آن نیست .
پوتین به آنچه می‌خواست نرسید . قدرتش توسط کشوری کوچک به چالش کشیده‌شده و افکار عمومی جهانیان را بر ضد روسیه متحد کرده است ضمن اینکه از زلنسکی رئیس جمهور اوکراین هم یک قهرمان ساخت .
اکنون ستونی از ارتش روسیه که طول آن را ۶۵کیلومتر تخمین می‌زنند (یعنی مسافت رشت و رودبار ) به سوی کیف‌ در حرکت است تا پیش‌از فرسایشی شدن جنگ که روسیه را بیش‌از پیش تحت فشار جهانیان قرار می‌دهد ، کار اوکراین را تمام کند . هر چند که روسیه حتی در صورت پیروزی با وجود این‌همه خسارات ، تلفات و به جان خریدن مخالفت اکثریت جهانیان دچار شکستی حیثیتی شده و این پیش بینی را محقق کند که جنگ با اوکراین ، شاید آغازی بر پایان پوتین باشد .
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=26140
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای رویاهای پوتین ! / رضا احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.