تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
5

روانشناسی فریب !

  • کد خبر : 26179
  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
روانشناسی فریب !

دو چهره معروف رسانه‌ای که در سالیان اخیر هرچه دلشان خواست بنام روان‌شناسی به خورد مردم دادند ، اصلا تحصیلاتی آکادمیک در این رشته ندارند ! این را سازمان نظام روان‌شناسی ایران افشا کرده و همچنین گفته که یکی از این آقایان که در آن‌سوی آب‌هاست و شهرتی نیز به‌هم زده دارای مدرک جامعه‌شناسی و […]

دو چهره معروف رسانه‌ای که در سالیان اخیر هرچه دلشان خواست بنام روان‌شناسی به خورد مردم دادند ، اصلا تحصیلاتی آکادمیک در این رشته ندارند ! این را سازمان نظام روان‌شناسی ایران افشا کرده و همچنین گفته که یکی از این آقایان که در آن‌سوی آب‌هاست و شهرتی نیز به‌هم زده دارای مدرک جامعه‌شناسی و دکترای اقتصاد است و آن دیگری هم که فضای مجازی و گاهی تلویزیونی پر شده از پند و اندرزهای عوامانه‌ وی ، هیچ پرونده و مدرکی در سازمان نظام روان‌شناسی ندارد . همین فرد پیش‌تر تعهد داده بود که در حوزه روان‌شناسی فعالیت نکند که البته چنین نکرد !
بی‌تردید انتشار این خبر از سوی یک سازمان علمی ، شوکی بزرگ در فضای مجازی محسوب می شود . شوکی برای آنانی که نه‌تنها پای حرف‌های این دو بزرگوار می‌نشستند که حتی در اشاعه و بازنشر بیانات غیرعلمی و عوامانه آنان نیز بسیار کوشا و خستگی ناپذیر بودند !
اما این شوک را برای مخاطبان فضای مجازی باید بسیار مفید دانست که باید از آن درس بگیرند و بیاموزند که دلبخواهی از اقتضائات فضای مجازی است فضایی که نمی‌تواند دروازه‌بانی شود بنابراین هرچیزی در آن را باید به دید انتقادی نگریست جز آن که منابعی رسمی بر صحت آن مهر تأیید بزنند وگرنه چیزی است فقط در حد سرگرمی … و سر آخر اینکه ای‌کاش سازمان نظام روان‌شناسی خیلی زودتر از این ، اقدام به شفاف‌سازی مدارک این روانشناس نماها می‌کرد تا روانشناسی بعنوان یک علم چنین خفیف نمی شد .

🔸 khazardaily.ir
🔻 @KhazarDaily
♦️خزر را در اینستاگرام هم دنبال کنید👇
instagram.com/khazardaily

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=26179
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای روانشناسی فریب ! بسته هستند

برچسب ها

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.