تاریخ : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ 15 صفر 1443 Wednesday, 22 September , 2021
1

در مقایسه با سال گذشته؛ کاهش ۸۰ میلیون متر مکعبی آب سد سفیدرود

  • کد خبر : 23785
  • ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۲
در مقایسه با سال گذشته؛ کاهش ۸۰ میلیون متر مکعبی آب سد سفیدرود

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را ۵۵۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت:این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد. به گزارش ایسنا، کاظم لطفی، طول انهار اصلی استان را ۲ هزار […]

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را ۵۵۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت:این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.
به گزارش ایسنا، کاظم لطفی، طول انهار اصلی استان را ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: حدود یک هزار کیلومتر از انهار نیازمند لایروبی ضروری است که تاکنون حدود ۲۴۰ کیلومتر در سطح استان لایروبی زیر نظر این شرکت و توسط پیمانکاران انجام شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوائی و آماده سازی لایروبی انهار در زمان مناسب نسبت به سال گذشته تصمیم گرفته شد که ظرفیت ماشین آلات پیمانکاران در حال فعالیت به ۲ برابر افزایش یابد .
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اراضی زیرکشت برنج استان گیلان را ۲۳۸ هزار هکتار بیان نمود که از این میزان حدود ۱۸۰ هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی سد سفیدرود است .
وی حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را ۵۵۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: که این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ میلیون متر مکعب و نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته ۱۷۰ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.
لطفی در خصوص وضعیت ایستگاههای پمپاژ آب استان گیلان، تصریح کرد: تعداد کل ایستگاههای پمپاژ در استان۴۱۸ ایستگاه که از این تعداد ۲۵۰ ایستگاه نیازمند تعمیرات اساسی و تعداد ۱۲۵ ایستگاه نیز در حال بازدید و راه اندازی است.
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان پتانسیل حجم آب ذخیره موجود آببندان ها در سال جاری را ۱۵۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: این حجم تا ۲۴۰ میلیون متر مکعب در صورت ضرورت قابل افزایش است و ادامه داد تاکنون حجم ذخیره موجود آببندان ها ۱۲۰ میلیون متر مکعب در سطح کل استان آبگیری شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان تأکید نمود که کشاورزان عزیز استان در فرصت های باقی مانده زمستان از روان آب ها و نزولات جوی نهایت بهره مندی را در جهت شخم زمستانه داشته باشند

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23785
  • دیدگاه‌ها برای در مقایسه با سال گذشته؛ کاهش ۸۰ میلیون متر مکعبی آب سد سفیدرود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.