تاریخ : دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022
12

خاموشی نزدیک است ! / رضا احمدی سراوانی

  • کد خبر : 24413
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
خاموشی نزدیک است ! / رضا احمدی سراوانی

نفس های مطبوعات به خصوص روزنامه های بخش خصوصی و مستقل به شماره افتاده است و این وضعیت در استانها از جمله گیلان بسیار ملموس و خطرناک است. اگر تا چند سال پیش مرگ مطبوعات تنها یک تئوریدر محافل رسانه ای برای سالها بعد بود, اکنون به واقعیتی دردناک تبدیل شده است. این در حالی […]

نفس های مطبوعات به خصوص روزنامه های بخش خصوصی و مستقل به شماره افتاده است و این وضعیت در استانها از جمله گیلان بسیار ملموس و خطرناک است.
اگر تا چند سال پیش مرگ مطبوعات تنها یک تئوریدر محافل رسانه ای برای سالها بعد بود, اکنون به واقعیتی دردناک تبدیل شده است.
این در حالی است که کمک های دولتی به مطبوعات به حداقل کاهش یافته تا این گمان تقویت شود که روزنامه های بخش خصوصی به حال خود رها شده اند تا اندک اندک مرگ را تجربه کنند.
روزنامه های گیلان هر روز ضعیع تر و نحیف تر می شوندو در این میان روزنامه خزر که از کمترین حمایت ها برخوردار است روزهای سختی را سپری می کند و در شرایط اقتصادی فعلی امید چندانی هم به اسپانسرها و حامیان همیشگی آن نیست.
مجموعه مدیران استان به ویزه استاندار نیز یکسره در این باره با بی تفاوتی رفتار میکنند !!!
در چنین وضعیتی چه باید کرد؟ این پرسشی است که گردانندگان خزر هر روز با ان مواجه اند و پاسخی که که می توان برای ان یافت دردناکتر از چیزی است که تصور می شود , مرگ خودخواسته.
لاغر تر شدن روزنامه کاستن از بسیاری هزینه ها که به کاهش کیفیت منجر می شود و در نهایت توقف فعالیت.
ما چاره ای جز انتخاب میان بد و بدتر نداریم. انتظاری هم از اسپانسرها نمی رود. راه ما دشوار است و امیدی هم به حل مشکلات در اینده نزدیک نیست.
خزر به خط پایان خود نزدیک می شود. روزنامه ای که در بیش از دو دهه فعالیت خود نقش مهمی در اطلاع رسانی صادقانه داشته و زبان گویای مردم این سرزمین بوده است.
و حالا پایان کار نزدیک است. از پس بدهی های انباشته بر نمی آییم و در صورت تداوم این وضعیت دیری نخواهد پایید که چراغ این رسانه نیز خاموش خواهد شد.ا.
از مرگ یه روزنامه نباید خوشحال شد. مرگ یک روزنامه مرگ اطلاع رسانی مسئولیت پذیر و قانونمند است و سراغاز یک دومینو در عرصه مطبوعات …

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=24413
  • دیدگاه‌ها برای خاموشی نزدیک است ! / رضا احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.