تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
6

حاشیه ای بر یک داستان برفی/ علی احمدی سراوانی

  • کد خبر : 17686
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
حاشیه ای بر یک داستان برفی/ علی احمدی سراوانی

  استان گیلان چند روز برفی سخت را در حالی پشت سر گذاشت که پیش از آن هواشناسی بروز این وضعیت را اعلام و رسانه ها نیز بر روی آن مانور بسیاری داده بودند، اما در این میان انگار بجز رسانه ها و مردم عادی کس دیگری این هشدارها را جدی نگرفته بود. بارش برف […]

 

استان گیلان چند روز برفی سخت را در حالی پشت سر گذاشت که پیش از آن هواشناسی بروز این وضعیت را اعلام و رسانه ها نیز بر روی آن مانور بسیاری داده بودند، اما در این میان انگار بجز رسانه ها و مردم عادی کس دیگری این هشدارها را جدی نگرفته بود.

بارش برف از شامگاه چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه وضعیتی بحرانی در استان ایجاد کرد و این در حالی بود که به سبب برف سال های ۸۳ و ۸۶ تجربه کافی در این زمینه وجود داشت و منطق نیز حکم می کرد که براساس آن تجارب می بایست سازمانها و ادارات درگیر مجهزتر و قوی تر می بودند و مردم آسوده خاطرتر!.

اما از همان لحظات اولیه بارش برف مشخص گردید که گیلان با بحرانی دیگر مواجه خواهد شد و در عمل نیز اقدامات تاثیرگذاری برای مواجهه با پیامدهای بارش برف انجام نشد و شگفتا، برف نشان داد که رشت شهری بی دفاع است.

مشکلات ایجاد شده برای مردم باعث گردید تا افکار عمومی از عملکرد شهرداری رشت راضی نباشند هرچند برخی دستگاه های دولتی دیگر  نیز به نظر می رسد که عملا غافلگیر شده اند ولی پیکان انتقادات رسانه ها و مردم بیشتر به سمت شهرداری رشت نشانه رفت و حسنی نماینده مردم رشت در مجلس نیز همراه با آنها به انتقاد از عملکرد شهرداری پرداخت.

وی در اولین ساعات بحران برف در گفتگویی با خبرنگاران گفت: در چند روز گذشته شاهد هشدارها و آماده باش ستاد بحران و شهرداری رشت بودیم اما متاسفانه در روز واقعه گویا همه خوابند.

نماینده  شهرستان رشت در مجلس گفت: مدیران دستگاه های ذی ربط باید پاسخگوی مردم باشند. چگونه وضعیتی که قابل پیش بینی بود و اعلام شده بود را به خوبی مدیریت نکردند.

این نماینده مجلس با انتقاد از نحوه خدمات رسانی در برف اخیر گفت: اگر شهرداری رشت نبود مردم وضعیت خود را بهتر تشخیص میدادند.

جعفرزاده دیگر نماینده مردم رشت اما از زاویه ای دیگر به بحران پرداخت. وی در صفحه شخصی اش نوشت: همه مسئولین از چند روز پیش می دانستند چنین برفی خواهد امد پس چرا غافل گیر شدند ؟ مردم ناراضی هستند! حق هم دارند ! ولی حالیه زمان پرخاشگری و ایراد گرفتن و رسانه ای کردن و گرفتن انرژی از همدیگر نیست ! وقت ماهی گرفتن هم از آب گِل آلود نیست !! مهم مردم هستند و اگر مشکلی وجود دارد همه مسئولین و متولیان امر مقصرند !

وی در ادامه نوشت: تاخیر و تعلل از هیچ مسئولی پذیرفته نیست ! مجددا به سهم خودم از کلیه همشهریان و هم استانی های عزیز پوزش می خواهم و تمام تلاشمان را به حل مشکلات آنان معطوف خواهیم نمود .

پس از موضعگیری این دونماینده رشت در مجلس، جبار کوچکی نژاد دیگر نماینده مردم رشت نیز پس از آنکه طی نامه ای به وزیر نیرو از وی خواست تا نسبت به وصل برق مشترکانی که با قطعی برق مواجهند اقدام فوری به عمل آورد، در گفتگویی با یک سایت تصریح کرد: آنچه خودم هم مشاهده کردم عمده معضل بحران برف در شهرستان رشت ناتوانی و دیر اقدام کردن دستگاههای خدمات رسان برای پاکسازی معابر هنگام شدت گرفتن بارش بود.

پس از واکنش نمایندگان شهرستان رشت در مجلس، نوبت به شهردار رشت رسید که در نامه ای با  ادبیاتی بسیار تند که پیش از آن در گفتمان سیاسی استان سابقه نداشت،حسنی نماینده مردم رشت را مورد عطاب قرار دهد. .

شهردار رشت در نامه اش نوشت: آقای حسنی، عملکرد یکساله تان در مجلس به خوبی گویای صلاحیت شما در امور مدیریتی و تقنینی است. کل کارنامه شما محدود به یکی دو نطق میشود که برای آن هم باید قدردان شما بود و خسته نباشید گفت.

ثابت قدم در بخش دیگری ادامه داد: امروز حسرت می خورم که چرا بین کاندیداهای باقیمانده در انتخابات پس از تایید برادر عزیزم سردار آقازاده در مجلس نیست. بنده به عنوان شهردار رشت به سهم خودم از مردم رشت بابت این موضوع عذرخواهی می کنم..

آنچه واکنش تند شهردار رشت نسبت به حسنی را به ذهن متبادر میسازد تنها پاک کردن صورت مساله توسط ایشان است. وی که به خوبی از موج انتقاداتی که برعلیه عملکرد وی در شهر وجود دارد آگاه بوده و این بار خود نیز باور دارد که منتقدین وی تنها چند عضو شورا نبوده و بخش گسترده ای از جامعه را در بر گرفته است، استراتژی بهترین دفاع، حمله است را برگزیده و تلاش نموده با منحرف نمودن توجه افکار عمومی، داستان را عوض نماید.

شهردار رشت با این نامه تلاش کرده تا با قربانی کردن حسنی و ایجاد جنگ رسانه ای از زیر فشار زایدالوصف انتقادات خارج شود.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=17686
  • دیدگاه‌ها برای حاشیه ای بر یک داستان برفی/ علی احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.