تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022
10

جنگ احتمالی آمریکا با ایران نظامی نیست/ علی احمدی سراوانی

  • کد خبر : 25027
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
جنگ احتمالی آمریکا با ایران نظامی نیست/ علی احمدی سراوانی

خزر- با شدت گرفتن تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف خسته کردن و استیصال مردم کشورمان ، موضوع احتمال حمله امریکا علیه ایران دست مایه برخی تحلیل گران داخلی و خارجی قرار گرفته اما همه واقعیت های میدانی در حوزه خاورمیانه گویای آن است که آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد […]

خزر- با شدت گرفتن تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف خسته کردن و استیصال مردم کشورمان ، موضوع احتمال حمله امریکا علیه ایران دست مایه برخی تحلیل گران داخلی و خارجی قرار گرفته اما همه واقعیت های میدانی در حوزه خاورمیانه گویای آن است که آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد زیرا میداند چه واکنش های مرگباری در سطح منطقه و جهان رخ می دهد.

اگر آمریکا به ایران حمله کند چه اتفاقاتی رخ می دهد :

۱- جنگ از لبنان ، سوریه ، عراق تا یمن و حوزه خلیج فارس فراگیر می شود و با توجه به آمار و ارقام تخمینی که از بحران سوریه برجای مانده است بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار شبه نظامی غیر ایرانی علیه آمریکا وارد جنگ می شوند.

۲- شبه نظامیانی که در طول یک دهه اخیر در تحولات سوریه ، عراق و لبنان به صورت رو در رو با داعش و دیگر مجموعه های تروریستی جنگیده اند و موجبات شکست داعش و طرح های تجزیه طلبانه آمریکا را در خاورمیانه فراهم کردند این بار با تمام قدرت و با همه امکانات وارد جنگ مستقیم با اسرائیل می شوند و آنگاه کابوس های اسرائیلی شکلی واقعی به خود می گیرد.

۳- در سایه جنگ احتمالی آمریکا با ایران بیش از دوازده هزار نفر از نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل “یونیفل” (که عناصر اصلی آن از اروپا می باشند) که در چهارچوب قطعنامه ۱۷۰۱ پس از جنگ سی و سه روزه در جنوب لبنان مستقر شده اند مجبور به ترک لبنان می شوند و آنگاه جنوب لبنان میدان تاخت و تاز شبه نظامیانی می شود که بیش از هفت سال نبرد با نیروهای تروریستی در سوریه از آنها نیروهایی زبده و حرفه ای ساخته است که به راحتی می توانند ارتش اسرائیل را در شمال فلسطین اشغالی تهدید به عقب نشینی کنند و آنگاه جنگ در شمال فلسطین اشغالی روزانه سایه می اندازد.

۴- روزانه صدها موشک به سوی اسرائیل شلیک می شود و اسرائیلی ها مجبور می شوند تا ماه ها در پناه گاها زندگی کنند. این یعنی آن که در جنگ آینده خاورمیانه به طور قطع اسرائیل یکی از طرف های اصلی آن به شمار می رود.

۵- به شکل طبیعی تنگه هرمز به دلیل آغاز جنگ احتمالی آمریکا بسته می شود و روند صدور نفت و گاز از این حوزه استراتژیک به صفر می رسد.

۶- آغاز جنگ آمریکا به ایران دریای سرخ را با خطر ناامنی روبرو می کند و بحرانی بزرگ در اقتصاد و انرژی جهان رخ می دهد.

۷- آغاز جنگ علیه ایران همه معادلات آمریکایی در افغانستان ، عراق ، سوریه ، یمن و لبنان را بر هم می ریزد و هزینه های بسیار سنگین و طاقت فرسا بر سیاست خارجی آمریکا در غرب آسیا تحمیل می کند.

۸- جنگ آمریکا علیه ایران مجددا منجر به تقویت و رهایی گروه های تروریستی همچون داعش می شود که بروز چنین حالتی به منزله زنگ خطر علیه امنیت اروپا توسط داعش و مجموعه های تکفیری است. عملیات اخیر داعش در سریلانکا برای اروپایی ها به مثابه یک تهدید جدی است.

۹- اگر فرض بر حمله آمریکا علیه ایران باشد ، دولت ترامپ هرگز نمی تواند آثار وحشتناک این جنگ را در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا جمع کند و عملا موجبات سقوط خود و جمهوریخواهان آمریکا را فراهم می کند.

۱۰- همه این واکنش های احتمالی در حالی است که ما هرگز به واکنش های مستقیم ایران علیه آمریکا اشاره نکردیم بلکه به واکنش نیروهایی پرداختیم که در زمره هم پیمانان بزرگ و وفادار ایران در منطقه محسوب می شوند چه آنکه فقط واکنش ایران به خودی خود نیز می تواند دلیلی برای عدم وقوع جنگ باشد این در حالی است که در این واکنش ها به مواضع و اقدامات طرف هایی چون اتحادیه اروپا ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، کره شمالی،هند،پاکستان، روسیه ، ترکیه ، سوریه ،عراق ، سازمان ها و جبهه های هم پیمان رسمی با ایران اصلا اشاره ای نکرده ایم.

اکنون در حالی که دو موضوع “حفظ امنیت اسرائیل ” و ” حفظ مصالح اقتصادی و امنیتی آمریکا ” در صدر سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه قرار دارد آیا هنوز هم می توان باور کرد که آمریکا به ایران حمله می کند؟

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=25027
  • دیدگاه‌ها برای جنگ احتمالی آمریکا با ایران نظامی نیست/ علی احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.