تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022
9

جشن گلریزان ستاد دیه بندرانزلی پنجشنبه برگزار می شود

  • کد خبر : 24105
  • ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
جشن گلریزان ستاد دیه بندرانزلی پنجشنبه برگزار می شود

خزر-هاجر سلیمی شیوائی:رییس اداره ی زندان شهرستان بندرانزلی از برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه ی این شهرستان در روز پنجشنبه ی هفته ی جاری خبر داد. یحیی علی نژاد گفت:این مراسم امسال در بندرانزلی در هتل کادوسان واقع در خیابان پاسداران و به صرف افطار برگزار می شود. وی خاطرنشان کرد:هرساله سنت حسنه ی جشن […]

خزر-هاجر سلیمی شیوائی:رییس اداره ی زندان شهرستان بندرانزلی از برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه ی این شهرستان در روز پنجشنبه ی هفته ی جاری خبر داد.

یحیی علی نژاد گفت:این مراسم امسال در بندرانزلی در هتل کادوسان واقع در خیابان پاسداران و به صرف افطار برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد:هرساله سنت حسنه ی جشن گلریزان در سراسر کشور با هدف جمع آوری کمکهای مردم خیر و نیک اندیش برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد (ترک انفاق، دیه ی تصادف منجر به جرح یا فوت ، دیه ی حوادث ناشی از کار، چک ،سفته، مهریه و نفقه)در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

وی سپس مبلغ جمع آوری شده در جشن گلریزان سال گذشته را ۸۰۲ میلیون و ۲۷۰ هزار ریال اعلام کرد و گفت : خوشبختانه با کمکهای مالی صورت گرفته در جشن گلریزان پارسال، ۱۲ نفر و از محل کمکهای ستاد دیه ۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد انزلی آزاد شدند.

علی نژاد در ادامه از همه ی خیرین بزرگوار شهرستان دعوت کرد تا همچون گذشته در این جشن خیرخواهانه شرکت کنند.

رییس اداره ی زندان بندرانزلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کمکهای جمع آوری شده در این مراسم همواره برکت فراوانی را به دنبال داشته است،تصریح کرد:به لطف خداوند در بسیاری از موارد توانستیم با مبالغ مالی جمع آوری شده و رضایت شاکیان ،تعداد بیشتری از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنیم.

وی همچنین به گسترش این فرهنگ انسان دوستانه در بین مردم و لزوم اطلاع رسانی بیشتر در این خصوص اشاره کرد و اظهار داشت : هم اکنون تعداد زندانیان جرایم غیرعمد انزلی ۶۰ نفر بوده که به حدود چهار میلیارد تومان بدون درنظر گرفتن رضایت شاکیان برای آزادی آنها نیاز داریم.

وی در پایان به تشکیل کارگروهی متشکل از بازاریان،ورزشکاران و هنرمندان برای برگزاری ماهانه ی جشن گلریزان توسط خیرین خبر داد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بندرانزلی نیز گفت : این انجمن وظیفه دارد در حد توان خود به مشکلات خانواده های مددجویان تحت پوشش رسیدگی کند.

اردشیر پورحسین اظهار داشت : خانواده های زندانیان در معرض فروپاشی، آسیب دیده ی اجتماعی و … پس از شناسایی توسط مددکاران انجمن تحت پوشش قرار می گیرند.

وی همچنین از برپایی غرفه ی مهربانی در فروشگاههای بزرگ ، بعنوان یکی از پیشنهادات و ابتکارات دادستان بندرانزلی که خوشبختانه بصورت کشوری پیشنهاد شده و در برخی شهرستانها به اجرا درآمد،خبر داد.

پورحسین سپس با قدردانی از فروشگاههای بزرگ شهرستانی از قبیل سید و مارلیک که در زمینه ی برپایی غرفه ی مهربانی اقدام کردند،گفت :انتظار داریم سایر فروشگاههای زنجیره ای نیز در این خصوص همکاری های لازم را داشته باشند.

وی در ادامه به آزادی ۴۴ نفر از زندانیان توسط کمکهای خیرین و جشن گلریزان و نسیم مهر منطقه آزاد انزلی نیز اشاره کرد.

گفتنی است حدود ۷۰ خانواده ، تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان بندرانزلی قرار دارند.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=24105
  • دیدگاه‌ها برای جشن گلریزان ستاد دیه بندرانزلی پنجشنبه برگزار می شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.