تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
5

تولید برنج تراریخته در کشور مطلقاً ممنوع

  • کد خبر : 23641
  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
تولید برنج تراریخته در کشور مطلقاً ممنوع

عضو ناظر در شورای ایمنی زیستی کشور تولید برنج ترا ریخته در کشور را ممنوع خواند و گفت: مصرف محصولات ترا ریخته تولیدشده در اروپا برای شهروندان اروپایی ممنوع است. محمدصادق حسنی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ممنوعیت استفاده از محصولات ترا ریخته در کشورهای اروپایی اظهار کرد: در کشاورزی متخصص نیستم اما […]

عضو ناظر در شورای ایمنی زیستی کشور تولید برنج ترا ریخته در کشور را ممنوع خواند و گفت: مصرف محصولات ترا ریخته تولیدشده در اروپا برای شهروندان اروپایی ممنوع است.
محمدصادق حسنی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ممنوعیت استفاده از محصولات ترا ریخته در کشورهای اروپایی اظهار کرد: در کشاورزی متخصص نیستم اما سؤالم این است چرا در اروپایی که برای ما محصولات ترا ریخته را نسخه می‌کند مصرف محصولات ترا ریخته برای مردمش ممنوع است. وی با تاکید بر اینکه تولید محصولات ترا ریخته ازجمله برنج در کشور هیچ ضرورتی ندارد افزود: تاکنون هیچ‌کس پاسخ سؤالم را نداده که ترویج ترا ریخته در کشور چه لزومی دارد و تلاش برخی‌ها از تولید برنج ترا ریخته در کشور ناشی از چه چیزی است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی‌ در تلاش هستند تا برنج ترا ریخته تولید کنند و توجیهشان نیز صادرات این محصول استراتژیک به خارج از کشور است درحالی‌که در جای دیگر اعلام می‌کنند ما کمبود برنج داریم و برنج خارجی وارد کشور می‌شود.
عضو ناظر در شورای ایمنی زیستی کشور با تاکید بر اینکه ما با شرایط بسیار ساده می‌توانیم در برنج خودکفا شویم و هیچ لزومی برای تحقیقات ترا ریخته روی محصول برنج وجود ندارد تصریح کرد: من تعجب می‌کنم چرا برخی‌ها دنبال ترا ریخته‌ای تولید کردن برنج هستند درحالی‌که اعضای کمیسیون کشاورزی همه خارج از مباحث سیاسی به‌صراحت اعلام می‌کنند که دلیلی برای ترا ریخته تولید کردن برنج وجود ندارد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تفاوت قائل شدن بین تولید ذرت ترا ریخته با برنج افزود: برخی‌ها معتقدند که ذرت در همه جهان به‌صورت ترا ریخته تولید می‌شود چرا نسبت به آن انتقادی وجود ندارد درحالی‌که اسلام در شرایط حساس و بحرانی خوردن گوشت مردار را تا جایی که انسان را زنده نگه دارد حلال برشمرده است.
حسنی گفت: موضوع برنج با گندم کاملاً متفاوت است چون ذرت در کل جهان ترا ریخته است اما برنج هنوز به ترا ریخته آلوده نشده است.
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان تصریح کرد: طبق قانون تولید برنج ترا ریخته ممنوع است و در استان‌های شمالی گیلان و مازندران هیچ‌گاه اجازه تولید آزمایشگاهی یک کیلوگرم برنج ترا ریخته نیز داده نمی‌شود.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=23641
  • دیدگاه‌ها برای تولید برنج تراریخته در کشور مطلقاً ممنوع بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.