تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022
9

بیانیه شورای هماهنگی اصلاحات گیلان در محکومیت نصب بنرهای نفاق افکنانه در رشت

  • کد خبر : 22982
  • ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
بیانیه شورای هماهنگی اصلاحات گیلان در محکومیت نصب بنرهای نفاق افکنانه در رشت

به نام خدای رحمان قریب چهل سال قبل در سرزمینمان انقلابی عظیم رخ داد که نه تنها مناسبات داخلی حاکمیت را دگرگون ساخت بلکه بر معادلات سیاسی جهانی و منطقه‌ای تاثیری شگرف گذاشت. انقلابی که ثمره همدلی و اتحاد و انسجام ملتی بود که با تکیه بر ایمان و بر اساس سنت الهی، و تاکید […]

به نام خدای رحمان
قریب چهل سال قبل در سرزمینمان انقلابی عظیم رخ داد که نه تنها مناسبات داخلی حاکمیت را دگرگون ساخت بلکه بر معادلات سیاسی جهانی و منطقه‌ای تاثیری شگرف گذاشت. انقلابی که ثمره همدلی و اتحاد و انسجام ملتی بود که با تکیه بر ایمان و بر اساس سنت الهی، و تاکید برتامین و تضمین آزادی‌های مدنی افراد و احزاب و رسانه‌ها، برپایی کرسی‌ها و مناظره‌های آزاد اندیشی، به‌ویژه در عرصه‌های دانشگاهی و رسانه ملی، گردش آزاد اطلاعات و اخبار برای همه جریان‌های مسالمت‌جو در چارچوب قانون اساسی و تاکید بر نظامی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی را رقم زد که در نوع خود بی نظیر بود.
اما اینک برخی افراد و گروههای خاص در غالب نهادهای شورایی و بر اثر تصورات و موهومات غلط و سیاست های نا صحیح خود ،جهت گرامیداشت ۸ و۹ دی با بهره گیری از بودجه و اعتبارات دولت تدبیر و امید،اقدام به نصب بنرهایی در سطح شهر رشت نموده که در آن بخشی از شخصیت های محبوب سیاسی مردم و مسئولین اسبق کشور در کنار افرادی چون نتانیاهو، اوباما،رجوی و… نشان داده شده اند، احزاب اصلاح طلب استان گیلان، ضمن محکوم کردن این عمل ناشایست اعلام می دارند :
۱- در چنین شرایطی که، بحران خاورمیانه را فراگرفته و خطرات مختلف کشور را مورد تهدید قرار داده ، تفرقه و ستیزه جویی میان گروهها و جناح های سیاسی، بیماری خطرناکی است حفظ وحدت و هم گرایی میان گروههای مختلف سیاسی مهم ترین وظیفۀ همه است.چنانکه رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: “هر پرچم اختلافی که بلند شد، شما آن را متهم کنید که نفوذی دشمن است؛ هر چند خودش نداند “.( تاریخ ١٣/۴/١٣۶٨) ما اصلاح طلبان اصلی‌ترین پشتوانه امنیت ملی کشور، را اتحاد و انسجام و اعتماد عمومی می‌دانیم.
۲- به همه سیاست ورزان و مسئولان کشور توصیه می کنیم تحقق اقتدار و پایداری و موفقیت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با این شرایط پرتلاطم، مستلزم تحقق واقعی اجماع داخلی میان همه جناح ها و شخصیت ها و همه معتمدان جامعه است. که ایجاد اعتماد سازی حداکثری در میان همه دلسوزان کشور و نظام ، زمینه ساز سربلندی و سعادت ملت ایران می شود.
ما ضمن درک شرایط دشوار و بسیار سختی که بخش مهمی از آن محصول عملکردهای ناصواب و تصمیمات نسنجیده مدعیان اصول‌گرایی دولت‌های گذشته است، موکدا استاندار محترم، فرماندار و نمایندگان لیست امید مجلس، اعضای لیست امید شورای شهروشخصیت های سیاسی استان را به تقبیح این عمل زشت، فرا می‌خوانیم می‌خواهیم، درکنار اقدام به وظایف قانونمند خود( از جمله جمع آوری بنرهای موصوف هستیم) در خدمت به مردم و کشور،این کارشکنان داخلی و مبلغان غیر اخلاق را به عرصه‌های اصلی خود مقید گردانند. ما بر ضرورت اجرای تام و تمام همه اصول قانون اساسی و نفی برخورد تقلیل‌گرایانه و گزینشی برخی وجوه و اصول آن در قبال اصول دیگر تاکید داریم و ریشه بسیاری از معضلات فعلی را همین برخوردهای گزینشی ناموجه و تابوپنداری توجه به برخی اصول معطل مانده می‌دانیم.
۳- در همین راستا از افراد و جریان‌هایی که خود مستقیم یا غیرمستقیم در ایجاد و پیدایش بحران‌ها بیش‌ترین سهم را داشته اند، می‌خواهیم به جای طرح ادعاهای مکرر براندازی و اهانت و نسبت‌های ناروا به شخصیت‌های اصلاح‌طلب و اظهار دلواپسی‌های نابجا، اندکی به خودآیند و بیش از این بر طبل نقاق نکوبند.
۴- ما نصب بنرهای اخیر در سطح شهر رشت را نقصانی خطیر و نمودی بسیار زشت، خشونت طلبانه و ناموجه می‌دانیم.
ما بر خود و همگان ضرورت حفظ احترام و جایگاه رهبران و بزرگانی که سرمایه اجتماعی و ملی کشور وجریان اصلاحات محسوب می‌شوند را متعهد و ملتزم می‌دانیم.
در پایان اعلام می کنیم پرچمدار و مدافع گفتگوی تمدن‌ها و حامی ایده جهان عاری از خشونت هستیم.در همین راستا این گونه اقدامات را تقابلی بنیادین با رسالت رحمانی همه انبیاء به‌ویژه پیامبر عظیم الشأن اسلام و اصول وحیانی دانسته ، چه به فرموده بنیانگذار فقید انقلاب امام خمینی ره : “کسانی که مسائل تفرقه‌انگیز را مطرح می‌کنند دردِ دین و اسلام ندارند بلکه در بند خودخواهی هستند ” قویا
رفتارهای دو گانه و اقدامات زمینه‌ساز اینگونه جریان‌های افراطی را نیز محکوم می‌کنیم.
شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان گیلان

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=22982
  • دیدگاه‌ها برای بیانیه شورای هماهنگی اصلاحات گیلان در محکومیت نصب بنرهای نفاق افکنانه در رشت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.