تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
6

برف و باران از روز پنجشنبه گیلان را فرا می گیرد

  • کد خبر : 151
  • ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱:۵۹
برف و باران از روز پنجشنبه گیلان را فرا می گیرد

اداره کل هواشناسی گیلان از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو برای این استان بارش باران ، برف و وزش باد شدید پیش بینی کرد. این اداره کل با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده نفوذ توده هوای سرد و بارش زا از اواخر […]

اداره کل هواشناسی گیلان از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو برای این استان بارش باران ، برف و وزش باد شدید پیش بینی کرد.

این اداره کل با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده نفوذ توده هوای سرد و بارش زا از اواخر وقت روز چهارشنبه، از عرض های بالاتر به ساحل جنوبی دریای خزر است.

بر اساس این گزارش، این نفوذ به همراه ناپایداری سطوح فوقانی جو ، شرایط استان را برای بارندگی در جلگه و بارش برف در ارتفاعات ، کاهش شدید دما و وزش باد شدید از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو در استان گیلان فراهم می کند.

بر اساس این پیش بینی ها گیلان تا ظهر روز پنجشنبه بارش باران برای جلگه و بارش برف برای ارتفاعات و از غروب و شب پنجشنبه در برخی نقاط جلگه ای بارش برف است و انتظار می رود از صبح روز جمعه تا ظهر روز شنبه هفته آینده بارش ها برای جلگه نیز به شکل برف باشد.

طبق این اطلاعیه دمای هوای گیلان در این مدت بین ۱۵تا ۲۰درجه سلسیوس کاهش یافته و بیشینه دما نیز در این مدت بین پنج تا منفی هشت درجه در نوسان خواهد بود که این تغییرات در جلگه تا منفی یک می رسد.

براساس این پیش بینی در این مدت بادی با بیشینه سرعت ۲۰تا ۵۰کیلومتر بر ساعت در گیلان وزیدن می گیرد و دریا مواج و توفانی بوده و برای صیادی و دیگر فعالیت های دریانوردی مناسب نخواهد بود. این هواشناسی هوای گیلان را ازصبح تا ظهر روز چهارشنبه: کمی ابری تا نیمه ابری ، در بعضی ساعات وزش بادگرم ،بعداز ظهر: نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات وزش باد گرم و در اواخر وقت در بعضی نقاط بارندگی پیش بینی کرده است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=151
  • دیدگاه‌ها برای برف و باران از روز پنجشنبه گیلان را فرا می گیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.