تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022
5

بخشودگی بیش از ۷۵ میلیارد ریال از بدهی های مشتریان بانک کشاورزی گیلان

  • کد خبر : 18421
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵
بخشودگی بیش از ۷۵ میلیارد ریال از بدهی های مشتریان بانک کشاورزی گیلان

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گیلان گفت: ۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از بدهی های مشتریان این بانک بر اساس قانون بخشودگی، بخشیده شده است. علیرضا طاهری در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون، سه هزار و ۴۴۸ نفر از بدهکاران با مراجعه به شعبه های بانک کشاورزی در سراسر استان گیلان، از […]

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گیلان گفت: ۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از بدهی های مشتریان این بانک بر اساس قانون بخشودگی، بخشیده شده است.
علیرضا طاهری در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون، سه هزار و ۴۴۸ نفر از بدهکاران با مراجعه به شعبه های بانک کشاورزی در سراسر استان گیلان، از این فرصت بخشودگی بهره مند شده اند.
وی اظهار داشت: بر اساس ماده ۲ آئین نامه تبصره ۳۵ قانون بودجه سال جاری، بدهکاران بانکی که تسهیلات آنها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان باشد، در صورت پرداخت اصل بدهی تا پایان اسفندماه، از بخشودگی سود و جرایم آن برخوردار خواهند شد.
طاهری با بیان اینکه بر این اساس سود و سود پس از سررسید جریمه تاخیر وام به شرط پرداخت اصل همه بدهی ها بخشوده می شود، تصریح کرد: ملاک محاسبه اصل بدهی آخرین قرارداد منعقده شده بین بانک و مشتری است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان گیلان حداکثر زمان برای بهره مندی از این بخشودگی را تا بیست و هشتم ماه جاری عنوان و خاطرنشان کرد: هیچگونه مدرک اضافی اخذ نمی شود، تنها بایستی فرم شماره یک پر شود.
وی بیان داشت: در صورت فوت مشتری بدهکار، وارثان قانونی می توانند با پرداخت اصل بدهی از بخشودگی بهره مند شوند و اگر مشتری مشکلی داشته باشد، ضامن و وثیقه گذار می تواند اقدام کند.
طاهری با بیان این که اولویت با خسارت دیدگان حوادث غیرمترقبه است، تصریح کرد: همچنین افرادی که در سال های گذشته بدهی خود را بر اساس قانون بودجه تمدید کردند، از هر بدهی که دارند، تنها یک قرارداد ، شامل می شود.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان گیلان بیان داشت: اگر پرونده اجرایی باشد، علاوه بر وصول اصل، تمامی هزینه های مترتب بر واگذاری و اجرا را باید پرداخت کند، پرونده از اجرا خارج و به حالت عادی بر می گردد و وصول می شود.
وی با اشاره به اقدامات شعب بانک کشاورزی استان گیلان در زمینه اطلاع رسانی و بهره مندی از این بخشودگی تصریح کرد: ارسال پیامک کوتاه به مشتریان بانک، نامه به فرمانداران، مراکز جهادکشاورزی، بخشداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی از جمله این اقدامات است.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=18421
  • دیدگاه‌ها برای بخشودگی بیش از ۷۵ میلیارد ریال از بدهی های مشتریان بانک کشاورزی گیلان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.