تاریخ : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ 15 صفر 1443 Wednesday, 22 September , 2021
0

این لیست را چه کسانی انتخاب کردند؟!/ رضا احمدی سراوانی

  • کد خبر : 19307
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
این لیست را چه کسانی انتخاب کردند؟!/  رضا احمدی سراوانی

در اولین ساعات پنجشنبه گذشته و درست زمانی که تبلیغات رسمی کاندیداهای شورای شهر رشت آغاز شده بود، شورای اصلاح طلبان رشت لیست کاندیداهای خود را برای این انتخابات معرفی کرد. لیستی که البته در همان ابتدا تعجب بسیاری را برانگیخت. بی گمان یکی از انتظارات شهروندانی که دل در گرو اصلاحات دارند و طی […]

در اولین ساعات پنجشنبه گذشته و درست زمانی که تبلیغات رسمی کاندیداهای شورای شهر رشت آغاز شده بود، شورای اصلاح طلبان رشت لیست کاندیداهای خود را برای این انتخابات معرفی کرد. لیستی که البته در همان ابتدا تعجب بسیاری را برانگیخت.
بی گمان یکی از انتظارات شهروندانی که دل در گرو اصلاحات دارند و طی دو دهه گذشته در هر انتخاباتی اولویت آنان کاندیداهای اصلاح طلب و لیستی بوده که از سوی اصلاح طلبان منتشر شده، این است که کاندیداهای معرفی شده به دور از سهم خواهی ها و براساس تعهد عملی به مشی اصلاح طلبی و البته تجربه لازم برای اداره شهری باشند که متاسفانه در سالهای گذشته توسعه آن مورد غفلت قرار گرفته است.
براین اساس لیست کاندیداهای اصلاح طلبان برای شورای شهر رشت انتظارات افکار عمومی و حتی بسیاری از فعالان اصلاح طلب رشت را برآورده نکرده است و اکنون این نگرانی وجود دارد که برخی افراد و گروه های اصلاح طلب اقدام به معرفی کاندیداهای خاص خود کنند و این وضعیتی است که پیش از این روزنامه خزر نسبت به وقوع آن هشدار داده و خواستار تامل بیشتری در این زمینه شده بود.
آنچه مسلم است بسیاری از کاندیداهای سرشناش رشت که سابقه اصلاح طلبی و تجربه لازم برای حضور در شورای شهر را دارند به لیست اصلاح طلبان راه نیافتند و این بی گمان می تواند باعث ارائه لیست های جداگانه و در نتیجه شکسته شدن آرای اصلاح طلبان در رشت گردد.
درباره لیست اصلاح طلبان رشت حرف و پرسش بسیار است. سوالاتی نظیر اینکه اصولا اعضای شورای اصلاح طلبان به چه طریقی انتخاب شدند و چرا با بسیاری از اصلاح طلبان واقعی و قدیمی رشت هیچگونه مشورتی صورت نگرفت؟!
به این موضوع در روزهای آینده بیشتر خواهیم پرداخت.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=19307
  • دیدگاه‌ها برای این لیست را چه کسانی انتخاب کردند؟!/ رضا احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.