تاریخ : شنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۱ 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022
5

افزایش مصرف برق در گیلان، زنگ هشدار خاموشی

  • کد خبر : 20639
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
افزایش مصرف برق در گیلان، زنگ هشدار خاموشی

مصرف بی سابقه برق، زنگ هشداری در مواجهه با خاموشی است و لازم است عموم شهروندان اعم از مشترکان خانگی، اداری و صنعتی با رعایت الگوی مصرف بهینه، نسبت به جلوگیری از بروز خاموشی های احتمالی اهتمام داشته باشند. آفتاب سوزان تابستان ، امسال زودتر چهره نمایاند به طوریکه دمای هوای استان سیستان و بلوچستان […]

مصرف بی سابقه برق، زنگ هشداری در مواجهه با خاموشی است و لازم است عموم شهروندان اعم از مشترکان خانگی، اداری و صنعتی با رعایت الگوی مصرف بهینه، نسبت به جلوگیری از بروز خاموشی های احتمالی اهتمام داشته باشند.
آفتاب سوزان تابستان ، امسال زودتر چهره نمایاند به طوریکه دمای هوای استان سیستان و بلوچستان در خردادماه امسال به بالای ۵۵ درجه و دمای هوای شهر اهواز طی دهه پایانی تیرماه، به ۵۴ درجه سانتی گراد رسید؛ این گرمای هوا در سایر شهرستان ها و استان ها، افزایش بی‌سابقه مصرف برق را بدنبال داشت.
در طول دوره های مختلف، هرگاه گرما این مهمان ناخوانده به هر کجا سرک می کشد، همه را گریزان برای راه نجاتی از آن می کند؛ یکی تن به آب می زند و دیگری به سایه سارهای درختان پناه می برد اما گاه آفتاب سوزان بسان ذره بینی بویژه در رطوبت بالای هوا، گرما را بر زمین متمرکز کرده و تاب و تحمل را از هر موجود زنده ای می ستاند به نوعی که آب ها و سایه سارها هم بی رمق می شوند.
امروزه آنقدر همه چیز به وجود برق گره خورده که نقش آن همچون جریان خون در رگ ها شده است؛ وقتی برق جریان ندارد، گویا هیچ چیز سر جایش نیست و همه چیز به هم می ریزد، وسایل سرمایشی و گرمایشی، روشنایی، تلفن های ثابت، تلویزیون، رایانه و از مهم تر این روزها اینترنت و تلفن همراه!
در سوی دیگر، زمانی که دستگاه ها افزایش مصرف برق را از حد معمول بیشتر نشان می دهند؛ مسئولان دست اندرکار نیز نگران وقوع خاموشی و تحت تاثیر قرار گرفتن رفاه مردم، همگان را به استفاده بهینه فرا می خوانند.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=20639
  • دیدگاه‌ها برای افزایش مصرف برق در گیلان، زنگ هشدار خاموشی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.