تاریخ : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ 15 صفر 1443 Wednesday, 22 September , 2021
1

اصلاح طلبان رشت لیست ۱۶ نفره معرفی کنند! / سروش علیزاده

  • کد خبر : 19101
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
اصلاح طلبان رشت لیست ۱۶ نفره معرفی کنند!  / سروش علیزاده

خزر- محمدرضا عارف در نشست روسای ستادهای استانی حزب ندای ایرانیان درباره رویکرد شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراهای شهر گفت: “هدف اصلی ما حفظ وحدت، انسجام و پیروی از خرد جمعی است. بی‌شک زمانی که مسئله رقابت مطرح می‌شوداختلاف‌نظرها و شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که با توسل به رویکرد تبعیت از خرد جمعی این […]

خزر- محمدرضا عارف در نشست روسای ستادهای استانی حزب ندای ایرانیان درباره رویکرد شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراهای شهر گفت: “هدف اصلی ما حفظ وحدت، انسجام و پیروی از خرد جمعی است. بی‌شک زمانی که مسئله رقابت مطرح می‌شوداختلاف‌نظرها و شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که با توسل به رویکرد تبعیت از خرد جمعی این اختلاف‌نظرها درنهایت برطرف خواهد شد.”
نمی‌توان منکر این واقعیت شد که شکاف عظیمی هم‌اکنون بر سر معرفی لیست اصلاح‌طلبان در شهر رشت ایجادشده است. شائبه‌ وجود لابی‌هایی از افراد سهم خواه برای تعرفه کاندیداهایی در لیست بدون داشتن سابقه اصلاح‌طلبی و یا رزومه مثبت درزمینه فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی که صرفاً با داشتن لابی‌های قوی قصد ورود به لیست رادارند موجب پریشانی خاطر اصلاح‌طلبان رشت و مردمی که به لیست اصلاحات اعتماد می‌کنند شده است و این وحدت انسجام و خرد جمعی را نشانه رفته است.
لیست اصلاحات در رشت یازده نفر را معرفی می‌نماید و شنیده‌ها حاکی است بیش از چهل نفر متقاضی قرار گرفتن در این لیست هستند. بر این اساس با توجه فعالیت تقریباً مثبت چهارساله دولت روحانی و اقبال عمومی مردم رشت به اصلاح‌طلبان در طول دوره‌های مختلف، پتانسیل این موضوع وجود دارد که لیست اصلاحات بیش از یازده نفر را شامل شود.
اگر اصلاح‌طلبان شانزده و یا حتی بیست نفر را در لیست خود قرار دهند دو حسن مهم برای مردم رشت دارد. اول اینکه شائبه‌های معرفی فهرستی ناکارآمد و صرفاً سیاسی ناشی از لابی از بین خواهد رفت و مردم از میان لیست اصلاحات فرصت انتخاب خواهند داشت. دوم اینکه از پتانسیل افراد بیشتری می‌توان استفاده نمود و از لیست اصلاحات تعداد بیشتری به شورا راه خواهند یافت و اگر مانند دوره‌های گذشته اصلاح‌طلبانی به هر دلیل از شورا خارج شوند، شانس اینکه اعضای علی‌البدل شورا نیز از لیست معرفی‌شده اصلاحات باشند بیشتر خواهد بود . از سوی دیگر در صورتی که افراد یازده نفره لیست اصلاحات به نظر برخی گروههای عضو این جریان ,وزانت لازم را از هر لحاظ برای حضور در لیست نداشته باشند احتمال اینکه لیست های موازی از سوی انها منتشر شود وجود دارد و این باعث انشقاق در ارا و جریان اصلاح طلبی رشت و در نتیجه شکست در انتخابات خواهد شد

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=19101
  • دیدگاه‌ها برای اصلاح طلبان رشت لیست ۱۶ نفره معرفی کنند! / سروش علیزاده بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.