تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ 23 جماد ثاني 1443 Wednesday, 26 January , 2022
3

اسلامی، زالفی و فرشادفقیه از برنامه های خود برای شهرداری رشت دفاع کردند

  • کد خبر : 21246
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
اسلامی، زالفی و فرشادفقیه از برنامه های خود برای شهرداری رشت دفاع کردند

در پنجمین جلسه فوق العاده شورای رشت سه گزینه تصدی شهرداری رشت با حضور در صحن شورای رشت به ارائه برنامه هایشان پرداختند . به گزارش ایسنا، مسعود اسلامی نخستین کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه شهر رشت با جایگاه خود فاصله فراوانی دارد افزود: ایجاد و توسعه شهر الکترونیک از جمله برنامه […]

در پنجمین جلسه فوق العاده شورای رشت سه گزینه تصدی شهرداری رشت با حضور در صحن شورای رشت به ارائه برنامه هایشان پرداختند .
به گزارش ایسنا، مسعود اسلامی نخستین کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه شهر رشت با جایگاه خود فاصله فراوانی دارد افزود: ایجاد و توسعه شهر الکترونیک از جمله برنامه های بنده می باشد .
اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد شهر الکترونیک موجب جلوگیری از فساد اداری خواهد شد، تصریح کرد: جلب مشارکتهای عمومی از طریق اعتماد سازی محلی و سرمایه گذاری نقش موثری در توسعه رشت دارد .
اسلامی با اشاره به مبحث خوراک شناسی بیان کرد: شهر رشت در یونسکو بعنوان شهر خلاق خوراک شناسی ثبت شده است و این مبحث می تواند دستاوردهای فراوانی برای رشت ایجاد کند .
وی با بیان اینکه صنایع دستی رشت نیز می تواند زبان زد دنیا بشود گفت: مباحث مختلفی برای برند سازی رشت وجود دارد و توجه به صنایع دستی می تواند یکی از این مصادیق باشد .
اسلامی بهبود مشارکت اجتماعی از طریق آموزشهای شهروندی را از دیگر برنامه های خود نام برد و اظهار کرد: باید کاری کرد که مردم نسبت به شهرشان تعصب های خاصی داشته باشند و در رسیدن رشت به جایگاه اصلی تلاش کنند .
وی ایجاد شهر شاد را از دیگر برنامه هایش دانست و گفت: برگزاری جشنواره های متعدد می تواند موجب دستیابی به این مهم باشد .
کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه رودخانه های رشت تبدیل به تهدید برای شهر شده اند تصریح کرد: دو رودخانه رشت که می توانست بهترین فرصت برای سرمایه گذاری برای شهر باشد متاسفانه بر اثر بی مبالاتی های انجام شده تبدیل به تهدید جدی شده و بسیاری از بیماریهای عفونی، انگلی و… از آنها منشا میگیرد و این خطر تمام شهر را تهدید می کند .
اسلامی با بیان اینکه نیروهای ناکارآمد و غیرمتخصص فراوانی داریم افزود: باید با بررسی های اجمالی شرایط چنین نیروهایی بررسی و سازماندهی شود .
وی تدوین بودجه پنجساله شهرداری رشت را از دیگر برنامه هایش دانست و اظهار کرد: اهداف توسعه مدارانه از منظر مالی شهرداری رشت از برنامه هایی است که جزو اهداف بنده می باشد .
وی اجرای پل طبیعت در رشت را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: این مبحث برایم بسیار جذاب است و معتقدم با اجرای چنین پروژه هایی شرایط جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی ایجاد خواهد شد .
کاندید تصدی شهرداری رشت مولفه های موثر در احیای رودخانه های رشت را مطرح و اظهار کرد: احداث تصفیه خانه شیرآبه،افزایش تفکیک از مبدا،تکمیل شبکه فاضلاب بهداشتی و… از جمله برنامه های بنده در خصوص احیای دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت می باشد .
مسعود اسلامی اظهار کرد: برای برنامه های ارائه شده موضوع جذب سرمایه گذار را در برنامه هایم دارم و بنده مبحث بدهکاری شهرداری را پیگیری خواهم کرد و معتقدم بدهکاری شهرداری رشت در این مقیاسی که مطرح میشود وجود ندارد .
اسلامی با اشاره به اینکه در خصوص پرداخت حقوق پرسنل برنامه های ویژه ای دارم تصریح کرد: قول می دهم بعد از حضور در جایگاه شهرداری رشت تمامی حقوق و مزایای پرسنل شهرداری رشت پرداخت شود .
محمد زالفی در ابتدا با اشاره به اینکه اصحاب رسانه نقش موثری در پیشرفت بسیاری از مباحث دارند گفت: از تلاشهای شورای رشت سپاسگذارم و امیدوارم در طی این چهار سال به گونه ای اقدام شود که شهر رشت مثال زدنی باشد .
کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه اساس کار مدیریت در کاغذها خلاصه نمی شود گفت: بنده اعتقاد دارم باید در ابتدا مدیران پاکدست تربیت شوند و متاسفانه شوراها اصل مغفول مانده قانون اساسی هستند و اگر امروز شوراهای شهر و روستا حضور دارند بعلت نگاه عمیق مردم باور و مردم محور بوده است .
کاندید تصدی شهرداری رشت با اذعان به اینکه ان شاا شوراهای اسلامی با تصمیمات مناسب شهر رشت را به جایگاه واقعی اش برسانند افزود: کار مدیریتی اخذ بهترین تصمیمات است و اگر نتوانیم در حوزه تصمیم گیری بهترین نتایج را کسب کنیم یقینا به اهدافمان دست پیدا نمی کنیم .
محمد زالفی در خصوص راهبردهای توسعه کلانشهرها گفت: درب شهرداری باید به روی فرهیختگان گشوده شود و از آنها برای پیشرفت شهر استفاده کنیم .
زالفی در خصوص سرانه فضای سبز گفت: متاسفانه شهر رشت در این خصوص کاستی های فراوانی دارد .
وی با تاکید برجذب سرمایه گذاران در رشت بیان کرد: در شهرداری و فرهنگ عمومی باید نگاه به سرمایه گذار و جذب سرمایه گذار تغییر کند تا سرمایه گذار جرات کند سرمایه های چند میلیاردی وارد شهر کند .
زالفی شهر رشت را در توسعه یکهزار و چهارصد شهری هوشمند معرفی کرد و اظهار کرد: حفظ احترام به شهروندان جزو مباحثی است که باید مورد توجه باشد و با مشارکت آنها باید شهر را بسازیم .
وی افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود که رشت محل اقامت گردشگران باشد و ایجاد بسترهای این مهم باید در اولویت کاری بنده است .
کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه ما روسای مردم نیستیم گفت: ما نوکران مردم هستیم که از آنها حقوق میگیریم و در این راستا باید به گونه ای اقدام شود که حس مشارکت مردم نیز در برنامه هایمان برانگیخته شود .
زالفی با اشاره به اینکه شهر رشت باید الگوی ملی باشد گفت: بستر سازی برای رویدادهای بین المللی از دیگر اهداف بنده است و شهر رشت دارای پتانسیل های فراوانی است که باید از آنها بهره مند شد .
وی افزود: بنده اعتقاد دارم باید از شایستگان جریانها استفاده کرد و همه ما فرزندان این ملت هستیم و نباید بخاطر جناح بازی افراد فرهیخته را کنار گذاشت .
زالفی با بیان اینکه بهترینها را انتخاب خواهم کرد گفت: بنده به جناح بازیهای سیاسی در خدمت کردن نگاه نمیکنم و معتقدم شورا نباید تنها شورای شهرداری باشد و باید شورای شهر بشود .
مهدی فرشاد فقیه سومین گزینه تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه برای ورود به هرمبحثی از جمله ترافیک،فضای سبز و… نیازمند اعتبار هستیم و در صورت عدم وجود منابع مالی کارها انجام نخواهدشد .
فرشاد فقیه افزود: برای اجرای هر پروژه ای نیازمند منابع مالی هستیم و اگر شورای پنجم رشت به بنده اعتماد کردند و مدیریت شهری را به بنده سپردند یقینا نگاهم اقتصاد محور خواهد بود .
کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذار و مشارکت آنها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد بیان کرد: همچنین باید بتوانیم از منابع ملی در شهر نیز استفاده کنیم
فرشاد فقیه با اشاره به مبحث شهر خلاق خوراک شناسی تصریح کرد: متاسفانه این مبحث تنها در حد یک عنوان باقی مانده و این در حالی است که می توان از این مبحث به عنوان یک برند اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد .
وی خواستار خواهر خواندگی رشت با شهر سوجو در چین شد و افزود: با اینکار می توانیم از سرمایه گذاران توسعه ای سوجو برای توسعه رشت استفاده کرد .
کاندید تصدی شهرداری رشت با بیان اینکه شهر رشت نیازمند اتحاد و همدلی است گفت: هر پنج گزینه تصدی شهرداری رشت توانمندیهای فراوانی دارند و این آمادگی را دارم که اگر بعنوان شهردار رشت انتخاب نشدم بعنوان یک رشتی در خدمت شورا و شهرداری رشت باشم .
مهدی فرشاد فقیه با بیان اینکه بنده در برنامه هایم ثابت قدم هستم افزود: راهکار بنده انعقاد یک برنامه قوی مالی است و در سال نخست فعالیتم سعی خواهم کرد از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری برای رشت دعوت و مشارکت آنها را در پروژه ها داشته باشیم .
وی با اشاره به اینکه اولویت کاری بنده پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت است گفت: پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت، اتمام پروژه های نیمه تمام و در نهایت اجرای پروژه های جدید در اولویتهای کاری بنده در صورت انتخاب بعنوان شهردار رشت قرار دارد .

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=21246
  • دیدگاه‌ها برای اسلامی، زالفی و فرشادفقیه از برنامه های خود برای شهرداری رشت دفاع کردند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.