تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
17

آرش آریانژاد: در بازار موسیقی هم پول حرف اول و آخر را می‌زند

  • کد خبر : 25916
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
آرش آریانژاد: در بازار موسیقی هم پول حرف اول و آخر را می‌زند

آرش آریانژاد خواننده شناخته شده‌ای است. از او یک آلبوم به نام اقیانوس منتشر شده، چند کنسرت برگزار کرده و مجوز انتشار آلبوم دوم خود را دریافت کرده است. او سالهاست که می‌×واند وترانه ببار باران وی که سال گذشته منتشر شد مورد توجه بسیاری قرار گرفت. ○ آیا در این سالی که گذشت کم […]

آرش آریانژاد خواننده شناخته شده‌ای است. از او یک آلبوم به نام اقیانوس منتشر شده، چند کنسرت برگزار کرده و مجوز انتشار آلبوم دوم خود را دریافت کرده است. او سالهاست که می‌×واند وترانه ببار باران وی که سال گذشته منتشر شد مورد توجه بسیاری قرار گرفت.
○ آیا در این سالی که گذشت کم کار بودید؟
• اینطور نیست. سالی که گذشت یک آهنگ دادم که به اندازه تمام آلبوم‌هایی که منتشر کردم برایم عزیز بود و بازتاب زیادی هم داشت.
اما کلاً خیلی به قالب هنری کار فکر می‌کنم و دچار وسواسی شدم که دوست دارم کار شخصیت خودش را داشته باشد یعنی در کار یه هدفی قائل هستم اینکه هر چیزی را نخوانم بر همین اساس با اینکه کار آماده دارم اما آنها را پخش نکردم. یکی از دلایل آن یان هست که موقعیت زمانی ارائه کار مهم است. کار باید شنیده شود و تعداد مهم نیست. الان دیگر مثل سابق نیست که برای موفقیت بصورت انبوه آهنگ‌ها ارائه شود.
کار آخرم که خیلی دوستش دارم به نام ببار باران است که با هدف اشاعه زبان مادری آماده شد. به همین خاطر روی ارائه آهنگ خیلی دقت می‌کنم چون حیثیت خودم و گیلان اس. من به این موضوع قائل نیستم که با آهنگ‌هایم خوراک برای همه ذائقه‌ها و سلیقه‌ها ارائه کنم. چرا که به ماندگاری اثر اهمیت می‌دهم به همین خاطر دچار وسواس شدم نه کم کاری. بر همین اساس در ببار باران با کمترین تبلیغات بالاترین بازخورد را گرفتم تا باز هم به خودم ثابت شود که هنر ذاتی است و اگر کاری جوششی باشد ماندگار خواهد شد وگرنه در صورت کوششی بودن و سر هم بندی زودگذر است.
○ بحران کرونا چه تأثیری بر کار شما داشت؟
• ترانه و آهنگ خیلی به این بحران‌ها مربوط نمی‌شود و کار خودشان را می‌کنند اما در بحث تجاری بی‌گمان موسیقی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد چون قادر به ارائه نیست. تمام دنیا درگیر این بحران شده و قطعاً موسیقی هم همه جا آسیب دیده است.
○ از برنامه‌هایتان بگویید از آینده کاری؟
• به عنوان یک آرتیست بدنبال این هستم که کارهایم را آماده کنم و برخی آمده شده و الان منتظرم تا با یک تیم خوب کارها را عرضه کنم. دنبال اتفاق بزرگی هستم. کنسرت و اجرا مثلاً در برج میلاد دیگر برایم مهم نیست. اینها را تجربه کردم. من اجرای شبانه دارم که هر کدام یک کنسرت است به همین لحاظ اکنون به ماندگاری فکر می‌کنم.
○ مارکت موسیقی را چطور می‌بینید؟
• متأسفانه کلاً مارکت موسیقی در اختیار چند شرکت و نام است. اگر خواننده‌ای زیرنظر آنها باشد، می‌تواند در بازار موفق شود و گرنه ممکن نیست. همین افراد و شرکت از پشت تاکسی یکی را خواننده می‌کنند.
در این بازار خوانندگی شده فقط پول وگرنه له می‌شوی.
متأسفانه از خوانندگان مستقل حمایت نمی‌شود حتی در برنامه‌های دولتی هم از خوانندگان مستقل کمتر استفاده می‌شود. در این بازار هم پول حرف اول می‌زند. در این مدت با اکثر شرکت‌های مالی معتبر که خواننده‌های مشهور هم با آنها کار می‌کنند مذاکره کردیم و خیلی ها هم برای همکاری ابراز علاقه کردند اما شرایط شبیه بردگی بود. بنابراین ترجیح دادم با کسانی که اینطور با هنر کیسه دوختند کار کنم.
در چنین بازاری نمی‌توان به موفقیت یک اثر یا خواننده مستقل امید داشت.

لینک کوتاه : https://khazardaily.ir/?p=25916
  • دیدگاه‌ها برای آرش آریانژاد: در بازار موسیقی هم پول حرف اول و آخر را می‌زند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.