نت

۸ مزاحم اینترنتی در گیلان شناسایی و دستگیر شدند

۰۹ / ۰۳ / ۹۶
۰۰:۳۸

رئیس پلیس فتا گیلان از شناسایی و دستگیر ۸ مزاحمان اینترنتی در شهرستان های رشت، رودبار و رضوانشهر خبر داد.
سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، از شناسایی مزاحمان اینترنتی در استان خبرداد و اظهار کرد: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروندان گیلانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق پیام رسان موبایلی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی، ۸ تن از مزاحمان اینترنتی را که ۶ مرد و دو زن بودند شناسایی با هماهنگی مقام قضایی جملگی آنها را در رشت، رودبار و رضوانشهر، دستگیر کردند.
سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار مطالب موهن و محتوای غیر اخلاقی و نسبت دادن مطالب ناروا، برای شکات ایجاد مزاحمت نموده بودند، اعتراف و هدف خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کردند.
رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه متهمان که شش مرد ۲۰، ۲۴، ۲۶، ۲۹، ۳۳، ۳۹ ساله اهل و ساکن رشت و رضوانشهر و دو زن ۴۵ و ۴۸ ساله اهل و ساکن رشت و رودبار بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند، تصریح کرد: هرگونه مزاحمت از طریق سامانه های رایانه ای و مخابراتی بر اساس قانون جرم تلقی شده و قانونگذار برای چنین جرائمی مجازات جزای نقدی، حبس و شلاق تعیین نموده است.