IMG_20171225_172058_964

۴۳ درصد از شهروندان گیلانی برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکردند

۰۴ / ۱۰ / ۹۶
۱۷:۲۳

 

مدیرکل ثبت‌ احوال گیلان گفت: ۴۳ درصد از افراد واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند تاکنون برای دریافت کارت خود اقدام نکردند.
به گزارش ایسنا ، قاسم روحانی‌فر در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه روز سوم دیماه توسط شورای فرهنگ عمومی کشور روز ملی ثبت احوال نامگذاری شده است، اظهار کرد: ثبت احوال تنها مرجع ثبت رویدادهای حیاتی و تحولات هویتی و سجلی مردم است،بدین جهت هر فردی در جامعه ایران به جهت بروز رسانی احراز هویت خود و برخورداری از خدمات سجلی و یا ثبت احوالات خود، چندین بار،به ثبت احوال مراجعه خواهد کرد.
وی افزود: با توجه به بسترسازی‌های الکترونیکی ثبت احوال به منظور ارایه خدمات سریع و صحیح به مردم،یقینا سازمان ثبت احوال در افق ۱۴۰۴ سازمانی خواهد بود .
مدیرکل ثبت‌ احوال گیلان با اشاره به عملکرد ثبت و احوال گیلان در نه ماهه اول سالجاری، خاطرنشان کرد:۲۲ هزار و ۱۴۷ تولد در استان به ثبت رسیده است که از این تعداد، ۵۲ درصد متولدین پسر و ۴۸ درصد متولدین دختر بوده است.
روحانی‌فر با اشاره به نرخ خام ثبت موالید استان برابر ۹/۱۱ در هزار نفر گفت:در مقابل هر هزار نفر جمعیت استان در سال تعداد ۹/۱۱ واقعه ولادت به ثبت رسیده است .
وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۱ هزار و ۸۵۹ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، تصریح کرد:در نه ماهه سال جاری تعداد فوت ثبت شده مردان ۵۵ درصد از کل واقعه و تعداد فوت ثبت شده زنان ۴۵ درصد از کل واقعه را شامل شده است .
روحانی‌فر به ثبت ۱۴ هزار و ۷۷۹ واقعه ازدواج در ۹ ماهه سال جاری در استان اشاره کرد و افزود: تعداد طلاق ثبت شده در استان در ۹ ماهه سال ۹۶ برابر با ۴ هزار ۸۴۴ واقعه است .
وی ادامه داد: از کل طلاق ثبت شده، تعداد ۳/۵ درصد از طلاق‌ها مربوط به ازدواج‌های کمتر از یکسال بوده است.
روحانی‌فر اضافه کرد: تعداد درخواست‌های اخذ شده برای کارت‌های هوشمند ملی در استان از اول طرح تاکنون حدود یک میلیلون و ۱۸۰ هزار درخواست بوده که ۵۷ درصد از کل جمعیت واجد الشرایط را در استان پوشش داده‌ایم .
وی از وجود ۷۰ هزار کارت ملی هوشمند در دفاتر پست جهت تحویل به شهروندان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد کارت ملی هوشمند آماده تحویل است اما متاسفانه شهروندان از سال گذشته تاکنون اقدامی برای گرفتن کارت خود نکردند و استان گیلان در این زمینه رتبه دوم در کشور را دارد.
روحانی فر یادآور شد: ۴۳ درصد از شهروندان گیلانی تاکنون برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام نکردند.
مدیرکل ثبت و احوال گیلان،گفت: ۲۳ اداره ثبت احوال در سطح استان، ۴۳ دفتر پیشخوان دولت، ۲۷ دفتر پست، جمعا ۹۳ دفتر کاری نسبت به دریافت مدارک کارت هوشمند ملی فعالیت می‌کنند .
وی گفت: تعداد شناسنامه‌های تعویض شده بالای ۱۵ سال ۱۲۶ هزار و ۴۵۵ هزار فقره بوده است که با تلاش‌های اداره کل ثبت احوال گیلان، سهمیه تعیین شده برای استان در سال ۹۶ بطور کامل پوشش داده شده است.