تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022
17

یک هزارم مردم ایران” بر اثر کرونا فوت کردند 

  • کد خبر : 25997
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
یک هزارم مردم ایران” بر اثر کرونا فوت کردند 

آمار رسمی فوتی های کرونا، طبق آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده است، از ۳۴ هزار انسان گذشت؛ یک فاجعه انسانی تمام عیار! اما آیا واقعاً ۳۴ هزار مرگ داشته ایم یا آمار، به مراتب بالاتر است؟دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، چندی پیش اعلام کرد که برای رسیدن به آمار واقعی […]

آمار رسمی فوتی های کرونا، طبق آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده است، از ۳۴ هزار انسان گذشت؛ یک فاجعه انسانی تمام عیار!

اما آیا واقعاً ۳۴ هزار مرگ داشته ایم یا آمار، به مراتب بالاتر است؟دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، چندی پیش اعلام کرد که برای رسیدن به آمار واقعی مرگ های کرونایی، باید عدد رسمی را ضرب در ۲٫۵ کرد. سخنان تقریباً مشابهی نیز دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفته بود.

با استناد به اظهارات این دو مقام رسمی، باید گفت که از ابتدای آمارگیری مرگ و میرهای کرونایی در ایران (اول اسفند ۹۸) تا کنون، بیش از ۸۵ هزار ایرانی بر اثر کرونا فوت کرده اند؛ حال بماند افرادی که قبل از شناسایی کرونا در ایران مبتلا شدند و درگذشتند.

با این وصف و با توجه به جمعیت قریب به ۸۵ میلیونی ایران، به هزاران تاسف و نگرانی باید گفت که “یک هزارم مردم ایران بر اثر کرونا درگذشته اند” و این روند مرگبار، با سرعتی رعب انگیز ادامه دارد.

البته اگر به سخنان دکتر حسین قشلاقی ،عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران، استناد کنیم که بر اساس  “گزارش‌های میدانی کادر درمان” و “بررسی آمار دفن شدگان” آمار واقعی را تا ۴ برابر آمار رسمی می داند، به گزاره ترسناک تری می رسیم: “از هر ۶۲۵ ایرانی، یک نفر بر اثر گرونا جان خود را از دست داده است.”
اگر این اعداد و ارقام که همگی مستند به اظهارات مسؤولان رسمی عرصه پزشکی کشورند، انگیزه ای در ستاد ملی مبارزه با کرونا ایجاد نمی کند که تدابیر سختگیرانه تری برای کنترل این بیماری فراگیر اتخاذ کنند، باید از آن عالیجنابان پرسید چند درصد مردم ایران باید با کرونا بمیرند تا اقدامات جدی تری از سوی این ستاد انجام گیرد؟/عصر ایران

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=25997
  • منبع : عصرایران
  • دیدگاه‌ها برای یک هزارم مردم ایران” بر اثر کرونا فوت کردند  بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.