82784935-72090621

گشایش نخستین بخش سکته مغزی حاد در گیلان

۱۶ / ۱۰ / ۹۶
۱۷:۵۸

اولین بخش سکته مغزی حاد(استروک) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در بیمارستان پورسینا رشت افتتاح شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در این باره به ایرنا، گفت: بخش سکته مغزی حاد (استروک) این دانشگاه، در ۷۸ مترمربع زیربنا با هشت تخت و صرف بیش از پنج میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسیده است.
شاهرخ یوسف زاده چابک بیان داشت: درمان حاد سکته‌ مغزی، پیشگیری از عوارض، سرعت در به حرکت درآوردن مجدد بیماران، فراهم کردن بازتوانی در مراحل اولیه و پیشگیری ثانویه از سکته‌ مغزی مجدد از اهداف راه اندازی این بخش است.
وی اظهار کرد: با مراجعه بیماران سکته مغزی در مدت کمتر از سه ساعت پس از بروز این بیماری، این امکان فراهم می شود تا با تزریق مناسب دارو های خاص، لخته های خون ایجاد شده ناشی از سکته مغزی در داخل عروق، از بین رفته و جریان خون به مغز برگردانده شود که البته هر چه زمان انتقال فرد به بیمارستان کمتر شود، احتمال بهبودی بیمار بیشتر می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد: بیش از ۲۰۰ بیمار سکته مغزی در یک سال اخیر با مراجعه به بیمارستان پورسینای رشت با انجام مراقبت های ویژه، از خطرات ناشی از سکته و عوارض آن نجات یافتند.
بخش داخلی اعصاب بیمارستان پورسینا رشت علاوه بر این هشت تخت دارای ۴۰ تخت بستری است، این بیمارستان در سال ۹۵ با اجرای مناسب برنامه مدیریت بیماری های سکته مغزی، در فهرست بیمارستان های منتخب وزارت بهداشت قرار گرفت.