محمدی

کیوان محمدی: مهاجرت بی‌رویه به استان‌های شمالی موجب ناسازگاری می شود

۱۰ / ۱۰ / ۹۶
۰۰:۰۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، مهاجرت را یکی از مشکلات استان‌های شمالی عنوان کرد و افزود: مهاجرت بی‌رویه به استان گیلان و دیگر استان‌های همجوار می‌تواند موجب ناسازگاری و تنش شود که حتی انتقال فرهنگ‌ها را نیز به دنبال دارد.
کمیته برنامه‌ریزی شهرستان لنگرود با حضور رئیس، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه، مشاور فنی و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، نماینده مردم محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولین شهری در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر تشکیل شد .
به گزارش ایسنا ، کیوان محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان لنگرود اظهار کرد: اصولا در هر نقطه از کشور که انسجام و همدلی بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد، شاهد توسعه و پیشرفت هستیم و اگر بین مسئولین و حتی مردم تنشی وجود داشته باشد، پیشرفت و توسعه به همان مقدار عقب‌نشینی دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، با اشاره به همکاری مردم لنگرود با مسئولین در پیشرفت پروژه‌های عمرانی، ادامه داد: در برخی از شهرها برای واگذاری زمین با مشکلاتی مواجه هستیم، اما در این شهرستان به دلیل درک دقیق مردم و پشتکار مسئولین توسعه و پیشرفت پروژه‌های عمرانی و فرهنگی را مشاهده می کنیم.
وی مهاجرت را یکی از مشکلات استان‌های شمالی عنوان کرد و افزود: مهاجرت بی‌رویه به استان گیلان و دیگر استان‌های همجوار می‌تواند موجب ناسازگاری و تنش شود که حتی انتقال فرهنگ‌ها را نیز به دنبال دارد و بعضا خود آن نیز موجب جلوگیری از پیشرفت و توسعه می‌شود.
این مقام مسئول، با بیان اینکه مهاجرت بی‌رویه به استان‌های شمالی می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد، تصریح کرد: ظرفیت جمعیت در استان‌های شمالی کمتر از ۱۰ میلیون است و با مهاجرت بی‌رویه و بدون سازمان‌دهی، علاوه بر انتقال و هجوم فرهنگ‌ها، ساخت‌وسازهای ساختمانی نیز به استان ضربه وارد می‌کند.
محمدی، با تاکید بر لزوم توجه به ساخت‌وسازها و اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: پیمانکاران در حقیقت تعالی سازان کشور هستند که می‌توانند با انجام کار اصولی و دقیق کشور را به رشد و یا با بی‌توجهی به کارها کشور را عقب نگه دارند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، با بیان اینکه استان ما از گذشته صنعتی بود، اضافه کرد: برخی از کارخانه‌ها در استان نیز وجود داشت که حتی در سطح خاورمیانه معروف بود، اما در ادامه این کارخانه‌ها تعطیل شدند.
وی با بیان اینکه درباره احداث و یا بازسازی کارخانه در گیلان نیز باید به موارد محیط زیستی و مهاجرت‌های بی‌رویه توجه شود، تاکید کرد: به دلیل وجود حساسیت‌های استان در زمینه محیط زیست، مطالعات آمایش سرزمینی با توجه به توریست و صنعت برنامه‌ریزی خواهد شد تا به ساختارهای کلی آسیبی وارد نشود.