تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
3

کیوان محمدی: بودجه شهرستان ها بر اساس شاخص های جمعیت و محرومیت توزیع می شود

  • کد خبر : 22592
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۱
کیوان محمدی: بودجه شهرستان ها بر اساس شاخص های جمعیت  و محرومیت توزیع می شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: با توجه به پایان برنامه پنجم توسعه مقرر شد مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم شاخص‌های جمعیت و محرومیت محور توزیع بودجه باشد. به گزارش ایرنا، کیوان محمدی در نشست هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان با اشاره به بودجه سال ۹۶ تصریح کرد: وضعیت استان نسبت […]

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: با توجه به پایان برنامه پنجم توسعه مقرر شد مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم شاخص‌های جمعیت و محرومیت محور توزیع بودجه باشد.
به گزارش ایرنا، کیوان محمدی در نشست هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان با اشاره به بودجه سال ۹۶ تصریح کرد: وضعیت استان نسبت به میانگین کشوری وضعیت مناسبی بوده و به همت مدیران و تلاش و کوشش کارشناسان دستگاه‌های اجرایی تقریباً همه بودجه استان اعم از هزینه‌ای و عمرانی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در بودجه سال‌های گذشته در برخی موارد سلیقه‌ای عمل شده خاطرنشان کرد: هم نمایندگان مردم و هم دولت بر حرکت به سمت شاخص‌مند شدن تأکید دارند.
محمدی نیاز به زمان را راه‌حل پیدا شدن شاخص‌های مناسب برشمرد و ادامه داد: با مرور طی دوسال و اندی گذشته از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سعی شده به شاخص‌های مناسب استان دست پیدا کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه آمایش از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود، گفت: برنامه آمایش به ما خواهد گفت برای دو تا سه دهه آینده برای گیلان چه برنامه‌ای داریم و در واقع دورنمای توسعه استان را مشخص می‌کند.
وی با بیان اینکه طرح آمایش، زمستان سالجاری به پایان خواهد رسید، ادامه داد: سال گذشته طرح آمایش استان به پایان رسید اما نظر سازمان برنامه و بودجه کشور براین بود که این طرح در حدود ۱۸ استان از جمله گیلان می‌بایست بازنگری شود.
محمدی با بیان اینکه قطعاً برنامه‌های جزئی یکساله و پنج ساله تابعی از برنامه آمایش سرزمین خواهد بود خاطرنشان کرد: تدوین این برنامه بسیار مهم و اساسی است به همین دلیل غایت بحث ما این است که فرمانداران، نمایندگان مجلس، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در موضوع آمایش سرزمینی مشارکت داشته و ابعاد مختلف آن را در این مقطع به بحث و گفتگو بگذارند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تاکید کرد: برنامه آمایش در برنامه‌های کوتاه مدت و بودجه‌ریزی تاثیر بسزایی خواهند داشت لذا تقاضا داریم هرچه در توان کارشناسی استان به خصوص در بحث آمایش وجود دارد برای آبادی استان خودمان بکار گرفته شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان همچنین به بررسی بودجه سال ۹۷ اشاره و بیان کرد : در این خصوص نقاط قوت و ضعف سالیان گذشته را بررسی کردیم و اهتمام بر رفع نقاط ضعف سالیان گذشته شده است.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=22592
  • دیدگاه‌ها برای کیوان محمدی: بودجه شهرستان ها بر اساس شاخص های جمعیت و محرومیت توزیع می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.